jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۵۴۷۹۱۳   ۱۸ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۷:۱۴

رئیس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار خبر داد:

وجود حجم بسیار زیاد میوه در میادین

رئیس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار از وجود حجم بسیار زیاد میوه در میادین خبر داد.

وجود حجم بسیار زیاد میوه در میادین

مصطفی دارائی نژاد اظهار داشت: روزانه حدود 11 هزار تن میوه به میادین تهران ارسال و مازاد نیاز نیز به شهرستان ها صادر می شود.

وی با اشاره به کاهش قیمت میوه ادامه داد: صادرات سیب و پرتقال و کیوی همچنان ادامه دارد که البته حجم صادرات کیوی نسبت به سیب و پرتقال کمتر است. همچنین سیب زمینی و پیاز مازاد نیاز داخلی صادر می شود.

او یادآور شد: کیوی بیشتر به کشور ترکیه صادر می شود و هیچگونه وارداتی به جز موز صورت نگرفته است.

دارائی‌نژاد درباره قیمت میوه گفت: هر کیلو سیب درختی هزار تا 1800 تومان، پرتقال 900 تا 1300 تومان، گوجه فرنگی 700 تا 1200 تومان، نارنگی تخم پاکستانی 1800 تا 2300 تومان، نارنگی بندری 2200 تا 4500 تومان، کیوی 1200 تا 2000 تومان، موز 4000 تا 4300 تومان، سیب زمینی کهنه 450 تا 600 تومان، سیب زمینی نو 750 تومان و پیاز 900 تا 1300 تومان است.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر