jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۵۴۷۲۱۰   ۱۵ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۸:۰۵

با گل طلایی محمد نوری رقم خورد

صعود طلایی پرسپولیس

تیم فوتبال پرسپولیس با گل طلایی محمد نوری که در دقیقه 102 به ثمر رسید ، صعودی طلایی به مرحله نیمه نهایی جام حذفی داشت تا حریف داماش گیلان در این مرحله از رقابت ها شود .

صعود طلایی پرسپولیس

 

به گزارش جام جم ورزشی ، در این دیدار که به قضاوت محمد فغانی در ورزشگاه فولادشهر اصفهان برگزار شد ، تیم ذوب آهن چهره تیمی بازنده را نداشت و بارها با حرکات رو به جلوی بازیکنان خود ، دروازه پرسپولیس را با تهدید مواجه کرد که در چند صحنه نیلسون برزیلی با واکنش های عالی خود ، مانع از باز شدن دروازه تیمش شد تا سرخ ها در اصفهان به جشن و پایکوبی بپردازند .

در این بازی یحیی گل محمدی نان تعویض های طلایی خود را خورد تا با توجه به حضور مهره هایی چون محمد نوری ، کریم انصاری فرد و محمد قاضی بر روی نیمکت ، وی به موقع نیروهای ذخیره اش را به بازی فرا بخواند . در دقیقه 102 غلامرضا رضایی روی پاس رو به جلو هافبک مقئدونیه ای تیمش به خوبی توی سر توپ زد تا با خارج کردن دفاع مستقیمش از روند بازی ، با سانتری خوب ، محمد نوری را بر روی تیر دوم ذوب آهن صاحب موقعیتی استثنایی کند. هافبک تهاجمی سرخ ها که از سوی مدافعی مراقبت نمی شد  با ضربه سری دقیق ، تور دروازه تیم میزبان را به لرزه در آورد تا تلاش فرهاد کاظمی و مجموعه بازیکنان تیمش در این بازی هیچ شود .

هر چند که ذوبی ها پس از دریافت این گل حملات زیادی را روی دروازه پرسپولیس ترتیب دادند ، اما وجود یک دروازه بان قبراق و سرحال به نام نیلسون ، همچون سدی استوار در برابر این حملات بود تا سرخها در توپ های برگشتی ، حملات زهرداری را در ضد حمله ها روی دروازه تیم میزبان ترتیب دهند .

به هر حال و در شرایطی که پرسپولیس در غیاب علی کریمی ، تا حدودی نبض میانه زمین اش به لحاظ طراحی حملات و تغذیه مهاجمان خوب نمی زند ، تیم یحیی گل محمدی که تمام امیدهایش را در این فصل در فتح جام حذفی جست و جو می کند ، با خوش اقبالی از سد ذوب آهن گذشت تا حریف داماش گیلان در مرحله نیمه نهایی شود . دیداری که زمان آن 16 فروردین ماه خواهد بود .   

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر