jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۵۴۶۲۴۳   ۱۳ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۲:۳۱

گوگل بتازگی نسخه جدید سیستم عامل موبایل خود، اندروید را به روز کرده است.هر چند این به روز رسانی بنیادین نبوده، اما قابلیت‌های ریز بسیاری در این نسخه به سیستم عامل افزوده شده است که دانستن آنها برای کسانی که می‌خواهند به آخرین نسخه مهاجرت کنند، ضروری خواهد بود.

اندروید به روز شد

از بخش‌های مهم این قابلیت، توضیحات دقیق سرعت و زمان دانلود فایل‌ها در بخش Notification است. 

دکمه بازگشت

در اندروید 4.2.1، وقتی عنوان را لمس می‌کردید، به بخش بالاتر باز می‌گشت اما این عملیات، پاسخ بصری از سوی سیستم نداشت.

در نسخه جدید، وقتی این دکمه را لمس می‌کنید، کل باکس رنگی می‌شود. شاید این تغییر بزرگ‌ترین تغییر در این به روز رسانی کوچک باشد چرا که رنگ زمینه، آیکون و متن مطابق با لمس، تغییر ماهیت می‌دهند و استفاده از آن بسیار منطقی‌تر شده است چرا که نیاز نیست پیکان گوشه بالایی صفحه را لمس کنید و کل آن نوار قابل لمس‌کردن شده است.

نرم‌افزار حالت خاموشی

نرم‌افزارهای حالت خاموشی در نسخه 4.2 معرفی شدند. این‌نرم افزارها زمانی فعال می‌شوند که سیستم در حالت خاموش یا Lock قرار دارد. برخی از این نرم افزارها قابل تعامل با کاربر هم هستند و نیازی به خروج گوشی از حالت قفل برای توقف آهنگ، پخش آهنگ بعدی یا جواب دادن
به اس‌ام‌اس نیست.

شماره‌گیر و افراد

یکی دیگر از تغییرات به وجود آمده، از نگه داشتن انگشت روی آیکون افراد در دفتر تلفن دیده می‌شود و عنوان آن از New به Add Contact تغییر نام داده است. این تغییر در بخش‌های دیگری همچون گروه‌ها نیز انجام شده است.

ساعت

نرم‌افزار ساعت نیز در برخی جاها با بهبود حاشیه کناری روبه‌رو شده و فضای بین ساعت دیجیتال و تب‌ها بیشتر شده است. این تصحیح فاصله‌ها در هر کجایی که ساعت نشان داده می‌شود، اعمال شده است.

در شماره‌گیر نیز تقریبا تمام فاصله‌ها زیاد شده است.هر چند اختلاف این نسخه با نسخه قبلی بسیار اندک است، اما می‌تواند منجر به کمتر شدن اشتباه در وارد کردن بی‌دقت شماره تلفن شود.همچنین نرم‌افزار Stopwatch نیز با تغییرات اندکی روبه‌رو شده است، متون تصحیح شده و فاصله میان آنها کمتر شده است.

در بخش تنظیمات ساعت نیز حروف دیگر درشت نیست و خواندن ساده‌تری دارد.

ایمیل

در بخش ایمیل نیز Tooltipها دارای متن هستند و پیکان‌های چپ و راست تصحیح شده‌ و متن جدیدتر یا قدیمی‌تر را نشان می‌دهد.

باز کردن با تشخیص چهره

یکی دیگر از تغییرات جزئی که انجام شده است، تنظیمات Face Unlock  (باز کردن گوشی با تشخیص چهره) است. رنگ فونت‌ها نسبت به رنگ زمینه شفاف‌تر و خواندن متون توضیحات ساده‌تر شده است.این تغییر در تمام بخش‌های تنظیمات اندروید اعمال شده است.

پیام‌ها

عنوان Choose Ringtone به Sound تغییر نام داده است و فایل صوتی زنگ گوشی با فونت ریزتر نشان داده می‌شود.

همچنین گزینه Vibrate از حالت PopUp به گزینه علامت زدنی تغییر کرده است.پیش از این گزینه Vibrate سه حالت «همیشه»، «تنها وقتی گوشی سایلنت است» و «خاموش را داشت» که با این تغییر فقط می‌شود آن را خاموش یا روشن کرد.

صفحه قفل

دکمه افزودن ویجت صفحه قفل در این نسخه، به لمس کردن پاسخ می‌دهد و رنگ آن به آبی تغییر می‌کند. همچنین امکان کم و زیاد کردن صدای زنگ از طریق دکمه‌های ولوم وجود ندارد و این دکمه تنها زمانی که موسیقی در حال پخش شدن است، فعال می‌شود.

تلفن

تغییرات انجام شده در این بخش مشابه بخش پیام‌هاست و تنظیمات زنگ و ویبره نیز به صورت بالا تغییر یافته است.

تنظیمات

در بخش تنظیمات، گزینه Default Notification به Default Notification Sound تغییر نام داده است.

در بخش Sync، عنوان از خاکستری به سفید تغییر رنگ داده است که تغییری اساسی به شمار می‌آید، چرا که باعث این شبهه می‌شد که حساب فرد غیرفعال است.

محمدرضا قربانی

برچسب ها: ویجت
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو