jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۵۱۷۶۹۲   ۲۹ آبان ۱۳۹۱  |  ۱۹:۰۰

اگر دل شما هم گرفته است می‌توانید به کمک میوه‌ها و جوشانده‌های گیاهی آن را از خود دور کنید و از این فصل رنگارنگ و زیبا لذت ببرید.

عناب یکی از گیاهانی است که در این خصوص به شما کمک می‌کند. این میوه دارای لعاب فراوان ، حدود 5 درصد مواد پروتئینی، ‌4 درصد مواد قندی و مقدار زیادی ویتامین C و املاح است.

عناب به افزایش وزن بدن کمک می‌کند. قدرت ماهیچه‌ها را زیاد کرده و بنیه بدنی را افزایش می‌دهد.

لعاب این میوه نرم‌کننده سینه است و به عنوان خلط ‌آور از آن استفاده می‌شود. جوشانده آن برای سرفه و درد سینه مفید و برگ‌های آن بند آورنده خون و تب‌بر است. بعلاوه این برگ‌ها رشد موها را تسریع می‌کند. عناب آرامبخش و خواب‌آور است و هسته آن بیخوابی و خستگی را برطرف می‌کند. این میوه همچنین دستگاه هاضمه را تقویت و کم‌اشتهایی را برطرف می‌کند به همین دلیل مصرف آن برای سالمندان مفید است. اگر از این میوه در فصل پاییز و زمستان استفاده کنید علاوه بر این که غم را از شما دور می‌کند می‌توانید از دیگر فواید آن نیز بهره‌مند
شوید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر