Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۹۶۲۲۵ ۲۶ مرداد ۱۳۹۱  |  ۱۹:۰۰

پدر پزشکی نوین یعنی بقراط، اولین کسی بود که به تاثیر مستقیم غذایی که انسان می‌خورد، بر سلامت او اشاره کرد. امروزه پس از 2 هزار سال به این نتیجه رسیده‌ایم که حق با بقراط بوده است.

نتیجه پژوهش جدیدی که بتازگی در دانشگاه کالیفرنیا انجام شده، جالب توجه است. این پژوهش نشان داد توانایی یادگیری و به‌خاطرسپاری موش‌هایی که به مدت شش هفته از غذاهایی با فروکتوز بالا تغذیه کرده بودند، بشدت کاهش ‌یافت. توانایی یادگیری و به خاطر سپاری در موش‌ها با توانایی آنها برای حرکت در هزار راه و یافتن و
به خاطر سپردن مسیر خروجی ارزیابی می‌شود. غذایی که موش‌ها با آن تغذیه شده بودند، روغن ذرت سرشار از فروکتوز بود. این ماده بوفور در نوشیدنی‌ها و غذاهای فرآوری شده صنعتی یافت می‌شود.

این پژوهش نشان داد غذاهایی که هر روزه با آنها روبه‌رو می‌شویم، می‌تواند تاثیراتی منفی بر توانایی ذهنی ما داشته باشد. فروکتوز نوعی قند است که به شکل طبیعی در میوه‌ها وجود دارد و همچنین به عنوان شیرین‌کننده در تولید صنعتی خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. طی سالیان، میزان فروکتوز دریافتی ما بشدت افزایش یافته است. انسان‌ها در گذشته بیشتر از میوه به عنوان منبع مواد قندی بهره می‌بردند، اما رشد گسترده مصرف قند و شکر تصفیه شده سبب افزایش فروکتوز مصرفی شده است (به عنوان مثال، میزان سرانه قند و شکر مصرفی در ایران در سال 2007 حدود 33 کیلوگرم بوده است.) فروکتور ماده‌ای نامناسب است، زیرا برخلاف گلوکز، مصرفش سبب پاسخ مناسب هورمونی بدن نمی‌شود. در واقع، فروکتوز سبب کاهش اثر انسولین و سایر مواد شیمیایی مغز می‌شود.

مشکل دقیقا از همین جا آغاز می‌شود. انسولین کنترل‌کننده میزان گلوگز (ماده اصلی انرژی‌بخش به مغز) است. پذیرنده‌های انسولین در برخی نواحی خاص مغز از جمله در بخش‌هایی که به غذا خوردن و کارکردهای شناختی مربوط است، وجود دارد. البته فروکتوز تنها عامل مشکل‌ساز در رژیم غذایی ما نیست. مطالعات زیادی در دست است که نشان می‌دهد میزان زیاد چربی‌های اشباع (چربی‌های بد) که بیشتر در گوشت و چربی موجود در محصولات لبنی یافت می‌شود و در غذاهای فرآوری شده صنعتی نیز وجود دارد، ما را در معرض کاهش توانایی‌های ذهنی در دوران سالمندی قرار می‌دهد.

البته پژوهش انجام شده در مورد فروکتوز روی موش‌ها، از سوی دیگر امیدبخش نیز بود. وقتی به موش‌ها غذایی سالم‌تر به همراه اسیدهای چرب امگا 3 داده شد، اثرات منفی فروکتوز روی مغز آنها کمتر شد. مطالعات زیادی نشان می‌دهند که هر قدر رژیم غذایی مورد استفاده ما بیشتر شبیه رژیم غذایی اجدادمان شود، بهتر می‌توانیم در برابر عوارض منفی سالمندی بر توانایی‌های ذهنی خود مقاومت کنیم.

منبع: focus

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر