jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۴۸۷۵۲۱   ۲۴ تير ۱۳۹۱  |  ۲۲:۰۶

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: کاپیتان اول ما مهدی رحمتی است و اگر جواد نکونام بیاید او بازوبند را خواهد گرفت.

امیر قلعه‌نویی پیش از آغاز تمرین امروز استقلال در جمع خبرنگاران در مورد این‌که استقلال یک تیم کهکشانی است، گفت: استقلال همیشه تیم بزرگی بوده است. برای نمونه می‌گویم در سال 69 استقلال یک تیم رویایی داشت که هر چه جام قهرمانی بود،‌ گرفت. استقلال از سال 69 تا 74 سال‌های طلایی داشت. قهرمان و نائب قهرمان آسیا شد و در مسابقات مختلف داخلی هم به قهرمانی رسید.

وی ادامه داد: این‌که می‌گویند استقلال کهکشانی است، به بازیکنان فشار و استرس وارد می‌کند. استقلال همیشه بزرگ بوده و در داخل زمین با بازی‌های خوب خود این مساله را ثابت می‌کند. بازیکنان باید تاکتیک پذیر باشند زیرا کهکشانی به اسم نیست و نام‌ها بزرگی نمی‌آورد. مثلا مسی در هر مسابقه بیش از 10 کیلومتر می‌دود اگر او این همه دوندگی نداشته باشد، مسی نمی‌شود. بازیکنان باید یاد بگیرند نظم و انضباط داشته و تاکتیک پذیر باشند.

سرمربی استقلال در مورد این‌که بازیکنان پرسپولیس بهترند یا استقلال گفت: من مقایسه نمی‌کنم اما تیم ما همیشه خوب بوده و بازیکنانی که مانده‌اند و آنهایی که آمده‌اند بازیکنان خوبی هستند.

قلعه‌نویی در مورد وضعیت جواد نکونام برای حضور در استقلال گفت: تکلیف نکونام امروز یا فردا مشخص می‌شود.

در مورد حضور مجیدی در استقلال از فتح‌الله‌زاده سوال کنید

وی در مورد حضور فرهاد مجیدی و این‌که صراحتا گفته این بازیکن را نمی‌خواهد، ‌تصریح کرد‌ در این مورد از فتح‌الله‌زاده سؤال کنید. (قلعه‌نویی خطاب به خبرنگاری که این سؤال را پرسید، گفت: شما از الان می‌خواهید برای تیم ما حاشیه درست کنید).

قلعه‌نویی در مورد این‌که فرهاد مجیدی به او تحمیل شده یا نه،‌ اظهار داشت:‌ من هیچ چیز تحمیل شده‌ای را نمی‌پذیرم. اگر قرار است مجیدی به استقلال بیاید، قطعا با نظر کادر فنی می‌آید. جایی که قلعه نویی باشد تحمیلی در کار نیست. بین من و فتح‌الله‌زاده صحبت‌هایی انجام شد و من نظرات ایشان را شنیدم و در برخی مسائل تجدید نظر کردم.

قلعه‌نویی در مورد این‌که گفته می‌شود فتح‌الله‌زاده گفته جباری را تو خواستی و حالا من مجیدی را می‌خواهم، گفت: فتح‌الله‌زاده مدیر عامل و مسوول همه کارهای اجرایی است و کادر فنی نیز زیر نظر ایشان است و با هماهنگی او کارها را انجام می‌دهد اما برخی شیطنت می‌کنند همانگونه که در مورد بحث کاپیتانی این کار را کردند. در حالی که هیچ مشکل خاصی وجود نداشت و کاپیتانی با نظر فتح‌الله‌زاده انتخاب شد و مساله خاصی هم نبود.

جواد بیاید کاپیتان است

قلعه‌نویی در پاسخ به این سؤال که در صورت حضور جباری و نکونام کدام بازیکن کاپیتان استقلال می‌شود، گفت: ما یک کاپیتان بیشتر نداریم. این تیم استقلال متعلق به مردم است و هر کسی هم بخواهد در مورد مساله کاپیتانی ورود کند، کنار گذاشته می‌شود. کاپیتان اول ما مهدی رحمتی است و اگر جواد نکونام بیاید او کاپیتان خواهد بود. نیازی نیست که من بگویم. بازیکنان خودشان بازوبند را به نکونام می‌دهند. شما به دنبال آن هستید که تیم ما را به هم بریزید.

قلعه‌نویی در مورد ناراحتی بازیکنان از مشکلات مالی باشگاه گفت: طبیعی است وقتی مشکلی به وجود می‌آید باید ریشه یابی و درمان اصولی انجام شود. اگر دندان شما درد بگیرد شاید با دو سه مسکن بتوانید آن را آرام کنید اما بعد از آن باید درمان اساسی رویش صورت گیرد. فتح‌الله‌زاده و هیات مدیره نیز به دنبال راهکار اساسی هستند تا پول به بازیکنان داده شود. بازیکنان 5 هفته است که تمرین را شروع کرده‌اند بدون آنکه پولی بگیرند. با توجه به اخباری که از دیگر تیم‌ها می‌رسد که فلان بازیکن فلان قدر گرفته، بازیکنان استقلال فداکاری و ایثار می‌کنند.

هنکه به باشگاه مراجعه نکرده

قلعه‌نویی در مورد این‌که میشائیل هنکه برای بازگشت به استقلال ابراز تمایل کرده، گفت: هنکه از مربیان بزرگ دنیاست که در تیم‌های دورتموند، بایرن مونیخ و حتی تیم ملی آلمان کار کرده است. مربی برای آنکه بتواند در بوندس لیگا کار کند باید دوره‌هایی را بگذراند که حتما هنکه این دوره‌ها را گذرانده است. من روزی که به استقلال آمدم سراغش را از فتح‌الله‌زاده گرفتم که گفت مراجعه نکرده و چون سال قبل هم با او کار نکرده بودم دیگر پی آن را نگرفتم اما فتح‌الله‌زاده گفت هنکه خودش نیامده است. (فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
غافل از جوانگرایی

غافل از جوانگرایی

لیگ جهانی والیبال سال 1990 راه‌اندازی شد و در نوع خودش در ورزش جهان بی‌نظیر بود چون هیچ ورزشی در سطح دنیا لیگ نداشته مگر لیگ باشگاهی  اما این لیگ در رده ملی بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر