jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۴۶۹۰۸۹   ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۱  |  ۱۶:۵۵

بدنبال مشاهده یک مورد جنون گاوی در ایالت کالیفرنیای آمریکا، دو شرکت کره ای واردات گوشت خود از ایالات متحده آمریکا را متوقف کردند.

 به گزارش روز چهارشنبه جام جم آنلاین به نقل از یورونیوز، این حال تام ویلسک وزیر کشاورزی آمریکا به خریداران اطمینان داده کشف این مورد هیچ خطری برای محصولات غذایی و انسان وجود ندارد.
 
جان کلیفورد، مسئول بخش دامپزشکی وزارت کشاورزی آمریکا می گوید: تحقیقات کاملی در این مورد خاص انجام خواهیم داد. جای نگرانی در باره سلامت محصولات غذایی ما وجود نخواهد ندارد. کنترل و نظارت بطور مداوم ادامه خواهد داشت. 
 
یک گاو شیرده در کالیفرنیا، اولین مورد ابتلا به جنون گاوی طی شش سال اخیر در آمریکا است.
 
نگرانی در مورد جنون گاوی در دام های آمریکایی سال 2003، باعث افت سه میلیارد دلاری  صادرات دام زنده آمریکا شد. اولین مورد جنون گاوی سال 1986 در بریتانیا گزارش شده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر