jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۴۶۵۷۳۸   ۲۲ فروردين ۱۳۹۱  |  ۱۹:۰۳

رییس پلیس آگاهی استان البرز از دستگیری فردی که با معرفی خود به عنوان سردفتر دفترخانه ای در تهران به جعل اسناد مبادرت کرده بود، خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه جام جم آنلاین به نقل از پایگاه پلیس، سرهنگ حمیدرضا گل صباحی گفت: ماموران کلانتری 14 رسالت در حین گشت زنی در منطقه «عظیمیه» کرج به یکدستگاه خودرو زانتیا نقره ای رنگ مشکوک شده و پس از توقف خودرو در بازرسی از آن یک عدد مهر برجسته دفتر خانه اسناد رسمی ، یک برگ شناسنامه خودرو جعلی ، یک عدد مهر شرکت بازرگانی ، یکدستگاه شوکر ، 80 گرم تریاک و یک عدد کیف حاوی بیش از 300 برگ تصاویر سندهای مالکیت خودرو ، وکالتنامه ، مبایعه نامه و یک جلد شناسنامه جعلی را کشف و ضبط کردند.

وی اظهارداشت: با توجه به مدارک به دست آمده ، راننده خودرو به نام «مسعود - د» دستگیر و به همراه مدارک مکشوفه جهت بررسی موضوع به پلیس آگاهی منتقل شد.

سرهنگ گل صباحی تصریح کرد: متهم در بازجویی های ماموران ، ابتدا منکر جعل اسناد و کلاهبرداری شده و خود را به عنوان سردفتر دفترخانه ای در تهران معرفی کرد که با استعلام ماموران مشخص شد که موضوع کذب بوده و متهم با سوء استفاده از عنوان سردفتر از مهر برجسته دفتر خانه جهت جعل اسناد استفاده می کرده است.

رییس پلیس آگاهی استان البرز افزود: با توجه به شواهد موجود متهم که چاره ای جز اعتراف نداشت به جرم خود مبنی بر جعل و کلاهبرداری اعتراف کرده و در این خصوص نیز پنج نفر شاکی شناسایی شدند.

گفتنی است؛ متهم همراه با پرونده متشکله پس از انتقال به دادسرا به جرم جعل سند و استفاده از سند مجعول به حبس و جزای نقدی محکوم شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر