jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۴۶۱۸۲۹   ۱۹ اسفند ۱۳۹۰  |  ۱۳:۰۹

رییس بیمارستان مطهری از ساخت نوع جدیدی از پانسمان بیولوژیک برای استفاده در موارد سوختگی خبر داد.

 حمید صالحی افزود: این پانسمان بیولوژیک از «پرده آمونیوم (پرده جفت) اشعه داده شده» ساخته شد.

وی با بیان اینکه این روش برای اولین بار در جهان مورد استفاده قرار می گیرد، اظهار داشت: انواع دیگری از پانسمان های بیولوژیک سوختگی در جهان وجود دارد اما پانسمان ساخته شده جدید در کشور استریلیزه تر از آنها است.

به گفته رییس بیمارستان مطهری، پانسمان بیولوژیک ساخته شده در کشور به روش علمی تری از انواع دیگر پانسمان های بیولوژیک در جهان، ساخته شده است.

صالحی گفت: این پانسمان بیولوژیک در محل برداشت پوست پیوندی در سوختگی قرار می گیرد و نتایج مطالعه استفاده از آن، نشان داده است که استفاده از این نوع پانسمان، سرعت ترمیم محل زخم را بیشتر و درد بیمار را کمتر می کند. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها