شهری که دوست داشتم

مهمان‌نوازی بین ایرانی‌ها نه یک خصلت، که یک آیین است. مراسمی است که مو به مو و با وسواس بسیار از لحظه دعوت از مهمان شروع شده و پس از پیگیری‌ها و پذیرایی تمام و کمال در موعد مقرر (چند ساعت یا چند روز فرقی نمی‌کند) تا لحظه رسیدن مهمان به خانه خودش از جانب هر دو طرف مهمان و میزبان دنبال می‌شود.
کد خبر: ۴۵۰۱۲۵

از یک طرف فرقی نمی‌کند مهمان همان همسایه دیوار به دیواری باشد که شاید برای یک شب‌نشینی چند ساعته آمده یا عزیزی مسافر (و چه بهتر که به همراه خانواده) از شهری دور که بعد از مدت‌ها فرصتی دست‌وپا کرده تا چند روزی را در شهری دیگر مهمان بستگان و دوستانش باشد. حتی اینها هم به کنار، فرض کنید قرار است یکی را که زیاد اهل سفر و ایرانگردی نیست به شهر یا منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید دعوت کنید، اما به شرط این‌که این دعوت تصویری باشد. کار زیاد سختی نیست. یک عکس که به نظر شما می‌تواند معرفی‌کننده (و البته متمایزکننده) شهر یا منطقه‌ای باشد که شما در آن زندگی می‌کنید و چه بهتر که همراه با کمی خلاقیت. خب، با این مقدمه موضوع کلی این قسمت از صفحه آخر «چمدان» مشخص شد که همین معرفی متفاوت از شهرها و منطقه‌های ایران از نگاه شماست و چه خوب که جزئیات آن را شما خواننده عزیز با عکسی که حتی می‌توانید با تلفن همراهتان بگیرید (البته در کادری افقی) تعیین می‌کنید. فقط مانده این عکس را که تقریباً می‌شود به ابعاد 9 در 13 (اندازه همین عکس‌های خانوادگی) همراه با نام، نام‌خانوادگی و سنتان بفرستید به نشانی ایمیل روزنامه.

تا همین جا را داشته باشید تا باز هم اگر در شماره‌های بعد صحبت از موارد دیگری در این باره لازم شد به آن بپردازیم. برای شروع هم بد ندیدیم تا به همین بهانه ما شما را به «تهران» دعوت کنیم؛ به نظر ما که تهران شهر زیاد بدی نیست حتی در روزهایی که پر از دود است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها