jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۴۴۶۴۵۵   ۲۸ آذر ۱۳۹۰  |  ۱۶:۰۹

افزایش قیمت سکه و ارز

دلار 1435 تومان شد

رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر گفت:افزایش قیمت سکه و طلا در بازار داخلی با وجود کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی به دلیل افزایش نرخ دلار بوده است.

محمد کشتی آرای درباره تاثیر توقف فروش نقدی سکه بانکی (به غیر از بانک کارگشایی) و آغاز پیش فروش سکه از فردا سه شنبه در کلیه شعبه بانک ملی در سراسر کشور، گفت: تاکنون تصمیمات بانک مرکزی برای کاهش قیمت سکه و طلا در بازار مثبت پاسخ نداده است.

رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با بیان اینکه نمی دانم تاثیر تصمیم اخیر بانک مرکزی این بار بر کاهش قیمت ها در بازار تاثیر می گذارد و یا اینکه نیاز دریافت سکه را برآورده می کند یا خیر؟ اظهار داشت: در چند روز گذشته تمام اقدامات بانک مرکزی برای کاهش قیمت سکه و طلا برعکس بوده است.

وی با تاکید بر اینکه نمی توان پیش بینی کرد که تصمیم اخیر بانک مرکزی تاثیر مثبتی بر قیمت ها در بازار می گذارد یا خیر، عنوان کرد: باید پیش فروش آغاز شود تا تاثیر را ببینیم.

کشتی آرای عنوان کرد: با توجه به اینکه مسئول سیاست گذاری های پولی و بانکی و مسئول تنظیم بازار بانک مرکزی است، باید راه حلی را پیش بینی کند تا قیمت ها بیش از این افزایش نیابد.

رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر تصریح کرد: در دو روز گذشته بر خلاف جریان کاهش قیمت های جهانی طلا، در داخل کشور با افزایش بی رویه نرخ سکه و طلا مواجه بودیم که ناشی از تاثیر افزایش قیمت ارز در بازار است.

وی افزود: دیروز صبح قیمت دلار 1385 تومان در بازار آزاد بود که هم اکنون به 1435 تومان افزایش یافته که همین امر بر قیمت طلا و سکه تاثیر گذاشته است.

کشتی آرای افزود: قیمت سکه طرح جدید دیروز صبح در بازار 602 هزار تومان بود که با 15 هزار تومان افزایش هم اکنون به 617 هزار تومان در بازار افزایش یافته است.

وی قیمت هر قطعه سکه تمام بهار طرح قدیم را در بازار امروز 630 هزار تومان، نیم سکه را 290 هزار تومان و ربع سکه را 150 هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هر گرم طلای 18 عیار در بازار با 1600 تومان افزایش نسبت به دیروز به 56 هزار تومان در روز جاری رسیده است.

رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر گفت: هر سال با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال میلادی قیمت طلا افزایش می یابد اما امسال بر خلاف سالهای گذشته قیمت ها کاهش یافته است به طوریکه طی یک هفته گذشته با کاهش 130 دلاری هر اونس طلا در بازارهای جهانی مواجه شدیم.

کشتی آرای افزود: کاهش قیمت طلای جهانی باید بر روی قیمت سکه و طلای داخلی تاثیر می گذاشت اما با توجه به افزایش قیمت دلار، قیمت سکه و طلا در بازار داخلی افزایش یافته است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر