jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۲۷۸۳۳   ۱۹ شهريور ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۴

استاندارد پاشنه برای کفش کودکان 2 سانتیمتر است

عصرها کفش بخرید

رئیس انجمن فیزیوتراپی با بیان این‌که اصطلاح «کفش جا باز می‌کند» از نظر پزشکی تعبیر درستی نیست و حتما باید اندازه پا باشد، به والدین توصیه کرد: اگر می‌خواهید برای فرزندتان کفش بخرید حتما بعدازظهر اقدام کنید، زیرا صبح‌ها، پا کوچک‌تر است. دکتر اسماعیل ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: صبح‌ها پا کوچک‌تر است، زیرا پاها بعدازظهر به اندازه نیم تا یک سایز بزرگ‌تر می‌شود که علت آن ورم کردن پاست.

وی تاکید کرد: اگر کفش کمی بزرگ‌تر باشد، بهتر از این است که تنگ باشد و به پا فشار بیاورد. نکته دیگر این که به طور معمول یک پا از پای دیگر نیم سایز بزرگ‌تر است و حتما سایز کفش باید به اندازه پای بزرگ‌تر انتخاب شود.

رئیس انجمن فیزیوتراپی با اشاره به این‌که لازم است فرزند شما هنگام خرید کفش را بپوشد و با آن راه برود، اظهار کرد: او باید راحتی کفش را قبول کند.

وی اضافه کرد: جلوی کفش باید به اندازه نیم یا یک سانتی‌متر از شست پا بزرگ‌تر باشد یا کمی خالی باشد.

ابراهیمی ضمن بیان این‌که کفش پاشنه‌دار برای فرزندتان نخرید، گفت: البته کفش بی‌پاشنه هم خوب نیست، اندازه استاندارد پاشنه برای کفش 2 سانتی‌متر است.

دکتر ابراهیمی تصریح کرد: هیچ‌پوششی برای سلامت بدن و به طور خاص برای سلامت پا به اندازه کفش اهمیت ندارد تا جایی که قلب دوم انسان را «پا» می‌دانند.

وی با بیان این‌که پا باید از حفاظ و پوشش مناسبی برخوردار باشد، گفت: نکته مهم در انتخاب کفش مناسب، جنس آن است و انتخاب کفش چرم در اولویت است.

ابراهیمی تصریح کرد: کفش چرم به دلیل داشتن منافذ از تعریق جلوگیری می‌کند و پا براحتی می‌تواند اکسیژن دریافت کند. در کفش چرم همچنین تقسیم فشار راحت‌تر صورت می‌پذیرد.وی توصیه کرد حتی اگر کفش شما چرم نباشد، از کفی چرم استفاده کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر