jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۴۱۶۷۷۸   ۳۰ تير ۱۳۹۰  |  ۰۹:۲۵

هر چه مردم سنشان بالاتر می‌رود شادتر می‌شوند و با همسایه‌هایشان نیز راحت‌تر کنار می‌آیند. بر مبنای نتایجی که دولت انگلیس از یک تحقیق اجتماعی به دست آورده، حس انزوای اجتماعی در میان جوان‌ها بیشتر است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این تحقیق که در میان 1867 فرد بزرگسال انگلیسی انجام شده نشان می‌دهد، بیشترین حس انزوا بین 50 تا 59 سالگی بروز می‌کند. این حس می‌تواند با بزرگ شدن بچه‌ها و ترک خانه به‌وجود بیاید و به همین دلیل تصور می‌شود که حس منزوی بودن در این گروه بیشتر از بقیه مردم است.

این در حالی است که بسیاری از مردم در همین سن با بازنشسته شدن و دور شدن از محیط کاری که یک عمر در آن به سر برده بودند روبه‌رو می‌شوند، اما همین تحقیق نشان می‌دهد 72 درصد افرادی که 75 سال یا بالاتر دارند بر این حس غلبه کرده‌اند و نه تنها شادتر هستند بلکه این شادی و آرامش در نوع برخورد با همسایه‌هایشان هم نشان داده می‌شود و با آنها راحت‌تر ارتباط برقرار می‌کنند.

بر مبنای این تحقیق مسن‌تر‌ها امیدوارتر هستند و از دستاوردهای زندگی‌شان بیشتر از جوان‌ها احساس رضایت می‌کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

دوباره تعطیلات و دوباره ممنوعیت سفر؛ موضوعی که در یک‌سال گذشته به‌دفعات با آن روبه‌رو شده‌ایم اما موضوع مهم این است که باوجود اعمال محدودیت و ممنوعیت سفر در تعطیلات پیش‌رو چه نقصی وجود دارد که ممکن است به اوج گرفتن دوباره بحران کرونا دامن بزند؟

مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر