jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۱۴۶۸۰ ۱۹ تير ۱۳۹۰  |  ۱۹:۰۳

به‌دلیل نبودن بودجه

قلعه‌ یزدگرد کاوش نشد

سرپرست هیأت کاوش قلعه یزدگرد در استان کرمانشاه گفت: به‌دلیل نبودن بودجه در زمستان و بهار گذشته، کاوشی در قلعه یزدگرد انجام نشد.

 دکتر ناصر نوروززاده چگینی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره کاوش‌های قلعه یزدگرد، اظهار کرد: فصل کاوش در اواخر زمستان و اوایل بهار است و گروه کاوش به مرمت آثار می‌پردازد؛ اما متأسفانه چون سال گذشته، بودجه کافی در اختیار نداشتیم، در فصل زمستان و بهار هیچ کاوشی در این قلعه انجام نشد.

او ادامه داد: آخرین کاوشی که در این قلعه انجام شد، به تیرماه 1389 مربوط است و پس از آن، هنوز برنامه‌ای برای ادامه کار اجرا نشده است.

چگینی گفت: تا کنون سه فصل کاوش انجام شده است که دو دوره، پیش از انقلاب توسط کانادایی‌ها و یک دوره، بعد از انقلاب بود. در دوره بعد از انقلاب، فصل نخست کاوش توسط دکتر آذرنوش و فصل دوم و سوم توسط من انجام شد.

این باستان‌شناس پیش‌کسوت افزود: اکنون به‌دلیل نبود بودجه از سوی سازمان میراث فرهنگی، هیچ برنامه‌ای برای ادامه کاوش در قلعه یزدگرد نداریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر