jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۰۹۹۶۴ ۲۵ خرداد ۱۳۹۰  |  ۱۹:۰۰

دادگاه قاتلی که در سال‌های 2005 تا 2006 در منطقه آریزونا ده‌ها سرقت و تجاوز را رقم زده بود آغاز شده و بزودی به نتیجه خواهد رسید. در این جلسات مارک گودئو، 46 ساله که سال‌ها قبل نیز به اتهام اذیت و آزار یک زن جوان 400 روز زندان را تحمل کرده بود، به عنوان مرد بی‌رحمی ‌که 9 قتل را در طول 13 ماه رقم زده، معرفی شده و در جایگاه متهم قرار گرفت. وکیل گودئو که سعی دارد مشکلات روانی موکلش ـ که «شبح آریزونا» لقب گرفته ـ را عامل رفتارهای خشن در برابر 9 مقتول که همگی زن بوده‌اند طرح کند با اجازه از دادگاه، پرونده‌های پزشکی بسیار قدیمی‌‌ای که نشان‌دهنده علائم افسردگی در دوران بچگی این مرد است را به قاضی ارائه خواهد کرد.

با وجود ناراحتی‌های روحی و سابقه متهم در دزدی و آزار و اذیت شهروندان دست‌کم90 سال حبس در انتظار مردی خواهد بود که ماه‌ها سبب ترس و وحشت ساکنان آریزونا شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

آن زمانی که ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، محدودیت‎های کسب‌وکار را برداشت و به آنها اجازه بازگشایی داد، نکته‎ مهمی در دستور کار قرار گرفت، اجرایی شدن فاز دوم. بعد از بازگشایی برخی از کسب‏وکارها، کشور وارد فاز دوم شد؛ اعمال محدودیت‌های بهداشتی. محدودیت‎های بهداشتی شامل رعایت فاصله‏گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‎هاست.

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر