jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۰۹۶۴۷ ۲۴ خرداد ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۴

یک متخصص بیماری‌های داخلی به والدین توصیه کرد: گلودرد کودکان را جدی بگیرند زیرا توجه نکردن و نادیده گرفتن گلو درد چرکی ساده و درمان نکردن کامل آن در کودکان می‌تواند سبب نارسایی کلیه و روماتیسم قلبی در دوران کودکی شود. دکتر مهسا موسوی در گفت گو با ایسنا، شناخت عوامل ایجاد کننده نارسایی کلیه را ضروری دانست و تصریح کرد: بعضی از بیماری‌ها موجب ایجاد ورم و التهاب در کلیه‌ها می‌شوند و یکی از این بیماری‌ها درگیری کلیه‌ها پس از ابتلا به گلو درد چرکی است.

وی با تاکید بر این‌که خطر ابتلا به پوکی استخوان با نارسایی مزمن کلیه افزایش می‌یابد، افزود: ابتلا به دیابت و افزایش فشار خون از مهم‌ترین علل نارسا شدن کلیه‌ها به شمار می‌رود که توجه نکردن به کنترل قند خون در افراد دیابتی پس از مدتی به آسیب کلیه‌ها و نارسایی آنها منجر می‌شود.

وی کنترل قند خون در افراد دیابتی را مهم‌ترین اقدام برای پیشگیری از ابتلا به نارسایی کلیه اعلام و خاطرنشان کرد: بعضی از داروها روی کلیه‌ها اثر سمی دارند، بنابراین هرگز بدون توصیه پزشک دارو مصرف نکنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر