jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۴۰۹۱۵۴ ۲۴ خرداد ۱۳۹۰  |  ۱۰:۴۲

تذکرات جدی نمایندگان

نامه پر گلایه رئیس جمهور

رئیس جمهور در نامه ای پر گلایه با توضیح ابهامات تاسیس وزارت ورزش مبنی بر اینکه مجبور به معرفی وزیر ورزش شده است سید حمید سجادی را به عنوان وزیر ورزش و جوانان به مجلس معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین رئیس جمهور امروز سه شنبه در نامه‌ای در 5 محور با اشاره به ناکارآمدی وزارت ورزش و جوانان و برشمردن مشکلات و مسائل حقوقی و ابهامات یاد شده که منجر به اختلال در جامعه ورزش شده است ابهاماتی را یادآور شد و تاکید کرد که جاد داشت مجلس آن را اصلاح می‌کرد.

این نامه با واکنش علی لاریجانی مواجه شد. علی لاریجانی در پاسخ به نحوه معرفی وزیر ورزش گفت: این نامه نگاری جدید است که توجیه تخلف قانونی است.

پس از این نامه، تعداد زیادی از نمایندگان از جمله احمد توکلی، جواد جهانگیرزاده نماینده ارومیه، سید عماد حسینی نماینده قروه، حشمت الله فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد در تذکرات و اخطارهای قانون اساسی چنین رویه نامه نگاری را برای معرفی وزیر قابل قبول ندانستند و تاکید کردند ایجاد چنین شرایطی باعث می شود که وزیر معرفی شده در صحن علنی رأی نیاورد.

این نمایندگان راه حل اداره قانونی کشور را با چنین شیوه‌ای مناسب ندانستند و تاکید کردند این امر به شأن و اقتدار مجلس خدشه وارد می‌کند.

علی لاریجانی در پاسخ به این تذکرات با تایید این سخنان و تاکید بر بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای قانون و محوریت آن اعلام کرد؛ چنین شیوه نامه نگاری متعارف نبود اگر ابهامی وجود داشت دولت باید تفسیر می‌خواست و مجلس آن را حل می کرد.

رئیس مجلس تأکید کرد؛اینگونه نامه نگاری ها شأن مجلس را پایین نمی آورد همانگونه که قانون و امام راحل و رهبر انقلاب بر جایگاه مجلس تاکید دارند، جایگاه مجلس مشخص و  معین است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر