بسته شدن سفارت آلمان در صنعا

دیکتاتور یمن فرار کرد

فرار دیکتاتور و 5 مقام بلندپایه کشور یمن به عربستان سعودی به بهانه درمان و بسته شدن سفارت آلمان در صنعا از آخرین تحولات مربوط به قیام مردمی یمن به شمار می رود.
کد خبر: ۴۰۷۳۲۶

به گزارش مهر ، شماری از مقامات دولت یمن که روز گذشته بر اثر اصابت دو فروند خمپاره به کاخ ریاست جمهوری صنعا زخمی شده بودند برای درمان به عربستان سعودی منتقل شدند.

این حملات در جریان درگیری نیروهای امنیتی «علی عبدالله صالح» رئیس جمهور دیکتاتور یمن و افراد مسلح «شیخ صادق الاحمر» رئیس قبایل مخالف «حاشد» صورت گرفت.

«یحیی علی الراعی» رئیس پارلمان، «علی محمد مجور» نخست وزیر، «عبدالعزیز عبدالغنی» رئیس شورای مشورتی، «رشاد العلیمی» معاون نخست وزیر در امور امنیتی و دفاع و «صادق امین ابوراس» معاون نخست وزیر در امور داخلی از جمله این مقامات به شمار می روند.

العربیه نیز در این رابطه به نقل از منابع یمنی گزارش داد که علاوه بر این مقامات علی عبدالله صالح نیز به بهانه معالجه به عربستان سعودی سفر کرده است.

خبر دیگر اینکه آلمان به دلیل درگیری های داخلی در یمن امروز سفارت خود را در صنعا بست. در حال حاضر 3 دیپلمات آلمانی در یمن فعالیت می کنند که قرار است طی روزهای آتی این کشور را ترک کنند.

«گیدو وستروله» وزیر خارجه آلمان پیش از این اعلام کرده بود که سفارت آلمان در یمن به طور موقت و تا اطلاع ثانوی بسته خواهد شد. وی همچنین از اتباع خود در یمن که بالغ بر 30 نفر هستند خواست که خاک این کشور را ترک کنند.

وزیر خارجه آلمان ضمن محکوم کردن خشونت ها در یمن از علی عبدالله صالح رئیس جمهور دیکتاتور این کشور خواست که بدون وقت کشی از قدرت کناره گیری کند. وی با بیان این مطلب افزود: علی عبدالله صالح باید از به گفتگوها برای حل بحران یمن که در آستانه جنگ داخلی قرار دارد پایبند باشد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها