نقص در تاسیسات نفتی آمریکا

قیمت نفت یک دلار افزایش یافت

به دنبال بروز نقص فنی در خط لوله انتقال نفت به مخزن ذخایر استراتژیک آمریکا قیمت جهانی نفت سه شنبه بیش از یک دلار در هر بشکه افزایش یافت.
کد خبر: ۴۰۶۴۴۲

به گزارش فارس، به دنبال مسدود شدن خط لوله انتقال نفت ترانس کانادا که نفت را از منطقه آلبرتا به ذخایر استراتژیک منطقه اوکلاهمای آمریکا منتقل می کند قیمت جهانی نفت بیش از 0.9 درصد افزایش داشته است.

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی افزایش چشمگیر هزینه های مصرفی در اقتصاد آمریکا نیز تاثیر زیادی در افزایش قیمت نفت داشته است. هزینه های مصرفی در آمریکا طی ماه گذشته به بالاترین حد خود در سه ماه اخیر رسیده است.

«تتسو اموری» کارشناس ارشد انرژی تاکید کرد میانگین قیمت جهانی نفت امسال به بیش از 115 تا 120 دلار خواهد رسید. بازار جهانی انرژی به سرعت در برابر اخبار منتشر شده واکنش نشان می دهد.

قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا در بازار نیویورک برای تحویل در ماه جولای با 1.05 دلار افزایش به بیش از 101.64 دلار رسیده است. قیمت نفت طی ماه جاری بیش از 11 درصد کاهش داشته است.در بازار لندن نیز هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در جولای با 85 سنت افزایش به بیش از 115.53 دلار رسیده است.

ظرفیت خط لوله ترانس کانادا روزانه 591 هزار بشکه است. نشت نفت از این خط لوله علت اصلی مسدود شدن آن اعلام شده است. میزان ذخایر استراتژیک نفتی اوکلاهما در هفته منتهی به 20 می بیش از 40 میلیون بشکه بوده است.

قیمت نفت برنت دریای شمال از ابتدای امسال بیش از 22 درصد رشد داشته است. تنش های سیاسی خاور میانه و شمال آفریقا تاثیر زیادی در افزایش قیمت نفت داشته است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها