jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۳۸۸۲۵۶ ۱۰ اسفند ۱۳۸۹  |  ۱۲:۱۰

نخست وزیر قطر:

قذافی کنار برود

نخست وزیر قطر از معمر قذافی دیکتاتور لیبی خواست تا با اتخاذ تصمیم شجاعانه برای کناره گیری ، مانع خونریزی بیشتر در کشورش شود.

به گزارش مهر، شیخ حمد بن جاسم آل ثانی ، دیروز دوشنبه از معمر قذافی خواست تا کناره گیری کرده و از ریختن خون بیشتر مردم خود و انهدام کشورش خودداری کند.

وی گفت: یک راه حل می تواند کاهش خونریزی و رنج مردم و ممانعت از تخریب بیشتر لیبی را در پی داشته باشد. زمان برای تصمیم گیری خیلی دیر نشده و برای هیچ کس جز مردم لیبی پیروزی در این انقلاب ممکن نیست و قذافی هنوز فرصت دارد تا کناره گیری کند. این نخستین درخواست یک کشور عربی از قذافی برای کناره گیری است.
 
نخست وزیر قطر که در یک کنفرانس خبری مشترک با خوزه لوئیس زاپاترو نخست وزیر اسپانیا صحبت می کرد خطاب به قذافی گفت که به چه قیمتی می خواهد در لیبی برسر قدرت بماند و این رفتار او به کجا می انجامد.

شیخ حمد بن جاسم آل ثانی همچنین در باره بحران بحرین نیز گفت: بر این باوریم که گفتگو بهترین راه حل برای پایان دادن به بحران در این کشور است.
 
بحران در عمان نیز از دیگر مسائلی بود که نخست  وزیر قطر به پرسش های خبرنگاران در این باره پاسخ داد.
 
نخست وزیر قطر در این باره گفت: سلطان قابوس روز یکشنبه فوراً تدابیر مهمی را اتخاذ کرده و این تدابیر اتخاذ شده منعکس کننده تمایل وی برای بر آورده کردن بیشترین خواسته های معترضین علی رغم محدودیت در آمد این کشور دارد.
 
آل ثانی درباره بروز چنین تحولاتی در قطر نیز گفت: دوحه اصلاحات بسیاری را از جمله آزادی رسانه ها و مطبوعات، انتخاب مردان و زنان در شورای شهر و انتخابات شورای مشورتی را هم در آینده نزدیک صورت خواهد داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

آمریكا امروز به‌عنوان پرچمدار یك نوع مدل سیاسی كه از آن به لیبرالیسم یاد می‌شود پس از یك فرآیند طولانی شاهد وضعیتی است كه تحت عنوان پیدایش گسل‌های اجتماعی، محل بروز جلوه‌های روشنی از نابرابری و تبعیض است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر