واکنش قالیباف به نصب نمادهای فراماسونری

از دست در رفته است

شهردار تهران گفت: همه دستگاه‌ها از جمله شهرداری تهران باید دقت کنند که از نمادهای فراماسونری در شهر استفاده نکنند؛ اگر هم در جایی نمادی نصب شده، از دست در رفته است.
کد خبر: ۳۸۴۲۳۴

    
به گزارش فارس، محمد‌باقر قالیباف امروز سه شنبه در سیصد و پنجاه و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران بعد از ارائه توضیحاتی درباره کلیات بودجه سال 1390شهرداری تهران، در جمع خبرنگاران حضور یافت و در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اقداماتی که نسبت به جمع‌اوری نمادهای فراماسونری در شهر انجام شده، اظهار داشت: بحث نمادهای فراماسونری متعلق به تهران نیست و موضوعی عمیق است که در همه کشور و حتی کشورهای دیگر نیز مورد توجه قرار دارد.

شهردار تهران افزود: این حرکتی است که سازمان دهی شده پیش می‌رود و فکر می‌کنم همه دستگاه‌ها از جمله شهرداری تهران باید با این موضوع با هوشمندی و دقت بیشتری کار کنند؛ اگر جایی نمادی وجود دارد از دست در رفته است.

قالیباف تصریح کرد: بنده فکر می‌کنم جریاناتی که این موضوع را دنبال می‌کند کاملا برنامه‌ریزی شده عمل می‌کنند و علاوه بر اینکه باید با آنها برخورد شود لازم است نسبت به پیشگیری و دقت در طراحی کار توجه بیشتری صورت گیرد.

وی با بیان اینکه این کار خاص شهرداری نیست، خاطر نشان کرد: این اقدام یک کار ملی است و همه مردم، اندیشمندان و صاحبان سبک و هنر باید نسبت به این موضوع توجه کنند طبیعتا شهرداری نیز به عنوان مدیریت شهری باید به این موضوع تأکید بیشتری داشته باشد.

شهردار تهران در پاسخ به پرسش یکی دیگر از خبرنگاران درباره رویکردها و سیاست‌های شهرداری درباره بودجه سال 90، گفت: برای توسعه مترو، اتوبسرانی البته با تأکید بر خطوط BRT توجه بیشتری در بودجه سال 90صورت گرفته است که در این راستا بحث فرهنگ‌سازی و استفاده از دوچرخه نیز در بودجه سال 90مورد توجه شهرداری است.

وی با بیان اینکه در بخش دیگری از بودجه شهرداری بر کوچک‌سازی اشاره شده، اظهار داشت: هدفمندی یارانه‌ها برای کشورمان لازم بود ولی آثار جدی آن را باید در سال 90در جامعه شاهد بود.

وی ادامه داد: هدفمندی یارانه‌ها علی‌رغم اینکه می‌تواند در افزایش درآمدهای ما تأثیرگذار باشد. هزینه‌های ما را هم افزایش می‌دهد چرا که قیمت حامل‌های انرژی نیز افزایش یافته است اما در قانون پیش‌بینی شده که این هزینه‌ها از چه محلی باید جبران شود.

قالیباف در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه ممکن است قوانینی که به آن اشاره کردید به درستی اجرا نشود؟ گفت: اگر قانونی نوشته شود ولی مورد اجرا قرار نگیرد دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها