jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۷۷۲۵۹   ۱۲ دی ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۴

بیش از 60 درصد زنان ایرانی بالای50 سال به پوکی استخوان مبتلا هستند

مرگ خاموش در کمین زنان

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی گفت: پوکی استخوان مرگ خاموش است و بیش از 60 درصد زنان ایرانی بالای50 سال به آن مبتلا می‌شوند. دکتر ایرج خسرونیا در گفت‌وگو با ایسنا افزود: هنگامی که فرد به پوکی استخوان مبتلا می‌شود، استخوان‌های بدن او بر اثر ضربه‌های کوچکی دچار شکستگی می‌شود و به علت ناتوانی بدن در ترمیم شکستگی دچار عفونت شده و به دنبال آن بیمار فوت می‌کند. وی با بیان این‌که کمبود اکسیدان‌ها در بدن باعث قرارگرفتن آن در معرض ابتلا به سرطان‌هایی مانند گوارش، ریه و غدد می‌شود، گفت: مقدار زیادی از ویتامین‌های مورد نیاز بدن محلول در چربی هستند که در صورت مصرف‌نکردن آنها فرد دچار بیماری‌های مزمن می‌شود و کمبود ویتامین در بدن به ضعف عمومی و بی‌حالی می‌انجامد این در حالی است که لبنیات دارای کلسیم، منیزیم و فسفر است.

خسرونیا درباره مکمل‌های حاوی آنتی‌اکسیدان گفت: با توجه به اهمیت آنتی‌اکسیدان برای بدن، مکمل‌هایی از خارج از کشور وارد می‌شود که هزینه‌بر است این در حالی است که افراد با مصرف روزانه یک لیوان شیر می‌توانند نیازهای بدن خود را به این ماده تامین کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

حق مطالبه از مسؤولان

حق مطالبه از مسؤولان

جایگاه مردم در حكومت مردم‌سالاری دینی اساسی و غیرقابل‌انکار است.حضورمردم پای صندوق‌های رأی یكی ازتجلیات این موضوع است اما صرفا محدود به آن نیست بلكه مطالبات مردمی هم جزئی از وظایف حكومت برآمده از مردم‌سالاری دینی است. ما در اندیشه مردم‌سالاری دینی هم برای مردم حق قائلیم و هم وظیفه.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر