jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۴۴۳۸۰   ۱۲ مرداد ۱۳۸۹  |  ۱۹:۱۶

گل خریدن برای خیلی از ماها بیشتر یک کار لوکس و شیک است تا یک کار ضروری. خیلی وقت‌ها فقط برای مناسبت‌هایی مانند ملاقات دوست یا آشنایی در بیمارستان، تولد یکی از دوستان نزدیک و روز مادر سری به گل‌فروشی می‌زنیم و در اغلب موارد هم بدون واقف بودن به این نکته که برای خرید گل آداب و رسومی هست، از میان سبد‌های مختلف موجود در گلفروشی چند شاخه گل را جدا می‌کنیم و به دست گل‌فروش می‌دهیم. او هم که معمولا از سلیقه آن چنان خوبی در پیچیدن و دسته کردن گل‌ها برخوردار نیست، احتمالا آنها را به صورت کوتاه و بلند لای یک زرورق می‌گذارد، کمی از آن دانه‌های براق اکلیل روی آن می‌پاشد و آن مجموعه نامتناسب را به دست ما می‌دهد.

اما شما باید در انتخاب، خرید و دسته‌بندی گل‌ها خوب دقت کنید. اهدای گل با خودش مفهوم و معناهایی دارد که با هر هدیه دیگری متفاوت است. گل‌ها هدیه‌های ارزان قیمتی هستند، اما حسی که همراه خودشان دارند، می‌تواند براحتی در روابط بین افراد جاری شود. مهم‌ترین و ابتدایی‌ترین احساسی که با هدیه دادن چند شاخه گل منتقل می‌شود، ابراز دوست داشتن و علاقه است. خودتان فرض کنید که از کار چند ماهه اخیر خسته و درمانده شده‌اید، این گرما هم که دیگر حسابی رمقتان را گرفته‌است، دوستی به دیدارتان می‌آید، آن هم با دسته‌ای از گل‌های داوودی. شک نکنید که همان چند شاخه گل ناقابل می‌تواند زندگی شما را برای مدتی با شادی‌ای که نمی‌دانید از کجا آمده، همراه کند.

وقتی می‌خواهید به کسی گل هدیه کنید به روان‌شناسی و مفهوم هر گل و رنگ آن هم توجه کنید. ممکن است هدیه گیرنده هم به اندازه شما از معنای هر گلی با هر رنگ و بویی، باخبر نباشد اما تاثیری که آن گل بر او می‌گذرد همان چیزی است که به آن روان‌شناسی گل‌ها می‌گویند. البته بعضی از این مفاهیم بسیار همه‌گیر شده‌اند. مثلا شما نمی‌توانید چند شاخه رز قرمز را برای مراسم تدفین پدربزرگ دوستی ببرید که خودش هم در آن مراسم حضور ندارد یا نمی‌توانید برای اولین سالگرد ازدواجتان چند شاخه بلند بامبو را در یک لیوان آب بگذارید و تقدیم همسرتان کنید. برای این کار بهتر است سراغ گل‌های میخک، آفتابگردان یا رز سفید بروید.

برای خودتان هم گل بخرید. گاهی لازم است با یک شاخه گل داوودی نشان بدهید که هنوز می‌توانید خودتان را هم خوشحال کنید. نتیجه را که دیدید، گل بعدی را برای دوستی بخرید که از شما دلخور است و مدت‌هاست که نمی‌‌دانید برای خوشحال کردنش باید چه کنید. برای شروع پیشنهاد ما گل هدیه دادن است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر