jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۲۲۸۵۰ ۳۰ فروردين ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۲

برنامه «جویندگان کسوف» با موضوع بررسی 10 خورشیدگرفتگی بزرگ جهان تابستان امسال روی آنتن شبکه 4 می‌رود. به گزارش مهر، تصویربرداری این برنامه به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سیاوش و فواد صفاریان‌پور تمام شده و مسعود صنم و سیاوش صفاریان‌پور آن را تدوین می‌کنند. این برنامه در 10 قسمت از شبکه 4 پخش می‌شود.

گروه سازنده این مجموعه علمی، مجموعه‌ای از تصاویر و اطلاعاتی که در 10 سال گذشته گردآوری کرده‌اند، در «جویندگان کسوف» عرضه می‌کنند. اسماعیل میرفخرایی گفتار متن این مستند را می‌خواند.

در این مستند کسوف‌های آفریقا، قطب جنوب، آسیای میانه، سیبری و... بررسی می‌شود.

برنامه علمی «دایره» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی فواد و سیاوش صفاریان‌پور با موضوع بررسی رویدادهای علمی ایران از شبکه آموزش پخش می‌شود.

عواملی که در تهیه «جویندگان کسوف» حضور دارند، عبارتند از کارشناس و نویسنده: بابک امین‌تشرفی، مدیرتولید: شهروز خلیل‌مقدم، تدوین: نازنین حیدری و شیوا علیمحمدی، تصویربردار تلسکوپ: اسدالله قمری‌نژاد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر