jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۱۷۹۶۳   ۲۶ اسفند ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۵

در پی اهانت به اماکن مقدس اسلامی خشم مسلمانان جهان برانگیخته شد

تشدید درگیری‌ها در بیت المقدس

به دنبال اهانت‌های مکرر و اقدامات رژیم صهیونیستی علیه اماکن مقدس اسلامی در پایتخت فلسطین ، خشم مسلمانان جهان برانگیخته شد و درگیری‌ها در بیت المقدس به اوج خود رسید. به گزارش خبرگزاریها، همزمان با روز خشم فلسطین علیه رژیم صهیونیستی، بیت المقدس شاهد یک اعتصاب عمومی بود. حماس با اعلام روز خشم ملی علیه رژیم صهیونیستی، حوادث اخیر را پیامی سیاسی وملی به سران صهیونیست در باره هرگونه اقدام علیه مقدسات اسلامی دانست. گزارش‌های رسیده حکایت از آن دارد که نیروهای امنیتی ویژه اسرائیلی با لباس‌های عربی در میان تظاهرکنندگان حضور می‌یابند و آنها را دستگیر می‌کنند.این در حالی است که درگیری در بیت المقدس طی روزهای اخیر به اوج خود رسیده است و تدابیر امنیتی در بخش قدیمی قدس در بالاترین سطح ممکن است.

انتفاضه دیگر

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نوشت: احمد قریع نخست‌وزیر پیشین تشکیلات خودگردان فلسطین و از اعضای ارشد جنبش فتح هشدار داد که اگر اسرائیل به ساخت ‌وسازها در قدس شرقی ادامه دهد و منازل اعراب را تخریب کند، انتفاضه دیگری روی خواهد داد.

از چند هفته پیش و پس از تصمیم رژیم صهیونیستی در الحاق حرم ابراهیمی در شهر الخلیل و مسجد بلال در شهر بیت لحم در کرانه باختری به فهرست ادعایی موسوم به میراث یهودی، تنش بین فلسطینیان و رژیم صهیونیستی افزایش یافته است. تنش‌ها هنگامی افزایش یافت که همزمان با موافقت تشکیلات خودگردان فلسطین برای آغاز مذاکرات غیر مستقیم صلح و همچنین حضور جو بایدن معاون رئیس‌جمهور آمریکا در سرزمین‌های اشغالی، کمیته شهرک سازی رژیم صهیونیستی از ساخت 1600 واحد مسکونی جدید در قدس شرقی خبر داد.

بازی با آتش

خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس هم اقدامات رژیم صهیونیستی در قدس را بازی با آتش برای شعله‌‌ور کردن تمام منطقه دانست و گفت: هر کس با این آتش بازی کند در آن خواهد سوخت. وی در جریان نشست رهبران گروه‌های فلسطینی مقیم سوریه در دمشق گفت: ما به جامعه بین‌الملل و کشورهای بزرگ و حامی رژیم صهیونیستی درباره خطرات اقدامات این رژیم هشدار می‌دهیم.

این رهبر برجسته فلسطینی اهالی بیت‌‌المقدس و به‌ویژه شهروندان فلسطینی ساکن اراضی اشغالی را به آغاز برنامه مستمر و اقدامات جدی به منظور حمایت از مسجدالاقصی در مقابل تلاش‌های رژیم اشغالگر قدس برای هتک حرمت به آن فراخواند.

تشدید درگیری‌ها

شیخ محمد حسین مفتی قدس اشغالی نیز با دعوت از مردم برای حضور در مسجدالاقصی برای مقابله با طرح‌های صهیونیستی تاکید کرد که روزهای آینده شاهد افزایش تحرکات اشغالگران علیه این مکان مقدس خواهیم بود.

مفتی قدس در اظهاراتی که از رادیوهای محلی در غزه پخش شد، خواستار حضور گسترده مردم در مسجدالاقصی برای مقابله با تهدیداتی شد که رژیم صهیونیستی و یهودیان افراطی علیه این مکان مقدس اعمال می‌کنند.

وی ضمن دعوت از مردم برای برپایی نماز در مسجدالاقصی گفت: مسوولان اشغالگر اسرائیلی به مسجدالاقصی یورش می‌برند و جلوی نمازگزاران را می‌گیرند و محدودیت‌های شدیدی اعمال می‌کنند.

مفتی قدس تاکید کرد که کابینه اشغالگر تنها به ساخت واحدهای مسکونی صهیونیست‌نشین در قدس اشغالی اکتفا نکرده و سعی دارد تا به مقدسات اسلامی از جمله مسجدالاقصی نیز ضربه بزند.

شیخ محمد حسین با اشاره به تونل‌سازی رژیم صهیونیستی در زیر مسجدالاقصی و بستن درهای آن به روی فلسطینی‌ها هشدار داد که روزهای آینده شاهد افزایش خطرناک اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مسجدالاقصی خواهیم بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر