jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۱۶۱۲۲   ۱۶ اسفند ۱۳۸۸  |  ۰۰:۱۱

رنگ آسمان

روزهای آفتابی

روز گذشته شاهد ناپایداری‌های پراکنده‌ای در برخی نقاط غربی، دامنه‌های البرز، ارتفاعات زاگرس، مرکز و تا حدی شمال شرق میهن بودیم. همچنین در بسیاری از مناطق میهن شاهد افزایش دما و رنگ باختن آخرین روزهای زمستان هم بودیم. اگر بخواهیم روی این هفته اسمی بگذاریم، چه اسمی بهتر از هفته خانه تکانی! چون از امروز شاهد صاف شدن آسمان در بسیاری از مناطق و افزایش دما هستیم که این شرایط نسبتا پایدار، تا اواخر هفته ادامه می‌یابد. البته در نیمه شمالی گاهی در برخی روزهای هفته، گذر امواج ریز ناپایدار افزایش ابر و بارش‌های خفیفی را به همراه می‌آورد، اما در دیگر مناطق آسمان صاف تا قسمتی ابری است و دما هر روز افزایش می‌یابد. این افزایش دما در نیمه شمالی محسوس‌تر است.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر