jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۹۳۱۷۹   ۱۸ آبان ۱۳۸۸  |  ۰۰:۱۷

مهر: پیشرفت علم به طرز شگفت‌انگیزی ادامه دارد. پس از آن‌که ریاضیدانان انگلیسی نشستند و تحقیق کردند تا بتوانند فرمول ریاضی ساده‌ای را برای راحت نزدیک شدن به دروازه حریفان پیدا کنند! حالا فیزیکدانان دست به کار شده‌اند تا با استفاده از قوانین فیزیک بتوانند بهترین روش برای یک شوت پرتاب آزاد موفق را در بسکتبال ارائه کنند. ریاضیدانان در کار خود موفق بودند و این فرمول را در اختیار مربیان لیگ برتری هم قرار دادند و حالا نوبت فیزیکدانان آمریکایی است.

2 مهندس مکانیک و هوافضای دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی با صدها هزار شبیه‌سازی رایانه‌ای، مسیر انحراف شوت پرتاب آزاد در بسکتبال را برای دستیابی به بهترین روش پرتاب این شوت مورد بررسی قرار دادند.

پس از شبیه‌سازی‌ها این مهندسان به تعدادی از توصیه‌هایی که می‌توانند شوت پرتاب آزاد را بهبود بخشند دست یافتند.

به عنوان اولین توصیه، محققان گفته‌اند: شوت‌کننده باید با بسامد حدود 3 هرتزچرخش به عقب شوت کند( !‌البته تا بازیکن بخواهد خودش را نزدیک به این مختصات کند کلی زمان می‌برد)‌ این روش موجب می‌شود توپ قبل از این‌که به حلقه بسکتبال برسد، 3 چرخش کامل به عقب را بسازد. چرخش به عقب موجب می‌شود از قدرت توپ زمانی که از دیواره یا تخته بسکتبال به طرف حلقه می‌رود، کاسته شود. این بهترین شانس برای جای گرفتن توپ در حلقه است!

همچنین آنها توصیه کردند هدف‌‌گیری توپ باید در فاصله 5 سانتی‌متری بینحلقه و پشت دیواره باشد. طبق شبیه‌سازی‌ها، هدف‌گیری برای مرکز سبد حلقه احتمال موفقیت شوت را حدود 3 درصد کاهش می‌دهد.

به گفته آنها توپ باید در جهت 52 درجه افقی پرتاب شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر