jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۸۹۰۱   ۲۳ شهريور ۱۳۸۲  |  ۱۳:۳۷

جام جم آنلاین : براساس یک نظرسنجی شبکه CNN و روزنامه یواس ای تودی که روز جمعه 12 سپتامبر منتشر شد ، شاخص محبوبیت بوش در افکارعمومی به 52 درصد سقوط کرده است که این شاخص به پایین ترین شاخص محبوبیت بوش در اوایل دوره ریاست جمهوری وی بسیار نزدیک است .

به گزارش شبکه تلویزیونی کانال 2 فرانسه ، قبل از حملات 11 سپتامبر 2001 میلادی ، شاخص محبوبیت بوش در افکارعمومی امریکا 51 درصد بود.
پس از 11 سپتامبر و اعلام جنگ علیه تروریسم و تحریک احساسات افکارعمومی ، شاخص محبوبیت بوش حتی به سطح 90 درصد هم رسیده بود ، اما دوباره شاخص محبوبیت وی روبه کاهش نهاد.
این نظرسنجی بین روزهای دوشنبه تا چهارشنبه هفته گذشته و پس از پیام تلویزیونی بوش در مورد عراق انجام شده است .
براساس یک نظرسنجی دیگر Time-CNN حتی قبل از این پیام نیز شاخص محبوبیت بوش 52 درصد بود.
بنابراین دیگر مساله عراق نمی تواند کمکی برای بوش محسوب شود.
در پاسخ به این پرسش که آیا دولت بوش طرح مشخصی را برای رویارویی با اوضاع عراق دارد ، 59 درصد امریکایی ها پاسخ منفی دادند.
51 درصد آنها با مجوز کنگره برای اختصاص یک بودجه اضافی به مبلغ 87 میلیارد دلار که بوش برای عراق و جنگ علیه تروریسم تقاضا کرده است ، مخالف هستند.
در این نظرسنجی 52 درصد سیاست خارجی بوش را تایید کردند ، در حالی که در ماه مه 68 درصد سیاست خارجی وی را تایید می کردند.
55 درصد پرسش شوندگان سیاست اقتصادی بوش را در این نظرسنجی تایید نکردند.

49 درصد امریکایی با انتخاب دوباره بوش مخالف هستند
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر