jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۹۴۷ ۲۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۶

علی صادقی، بازیگر طنز تلویزیون و سینمای ایران، متولد 1359 در تهران است. کاردانی کامپیوتر خوانده اما بازیگری آن هم از نوع طنزش را ترجیح داده است. ممکن است او را از زمانی که هنوز خیلی جوان بود و نقش یک سرباز یزدی را در جنگ ایران و عراق بازی می‌کرد به یاد داشته باشید یا نقش‌آفرینی‌اش را در «کوچه اقاقیا» همراه با شادروان منوچهر نوذری به یاد آورید. بازی او در سریال کمدی «پشت کنکوری‌ها» نیز مورد استقبال تماشاگران واقع شد و در یادها ماند. او در فیلم‌های سینمایی متعددی از جمله «شیر و عسل» و«چپ‌دست( »به کارگردانی آرش معیریان)، «زندگی شیرین( »به کارگردانی قدرت‌الله میرزایی)، «کیش و مات( »به کارگردانی جمشید حیدری) و «تیغ زن و هوو( »به کارگردانی علیرضا داوود نژاد) ایفای نقش کرده است.

علی صادقی را خیلی سخت پیدا کردیم. بعد از بیش از 10 تماس با 2 شماره تلفن همراهش‌ که بیشتر اوقات یکی خاموش بود و دیگری در دسترس نبود، بالاخره صدای بوق آزاد شنیدیم. این بار کسی تلفن را جواب نداد و چند بار دیگر زنگ زدیم تا بالاخره علی صادقی تلفن را برداشت. پشت خط علی صادقی فیلم‌هایش نبود، یک آقای نسبتا عصبانی بود که البته روحیه طنزش را حفظ کرده بود. بعد از توضیحی که درباره صفحه به او دادم، پرسیدم شیرین‌ترین و تلخ‌ترین خاطره زندگی‌اش چیست و او جواب‌های جالبی داد:

مایلید شیرین‌ترین و تلخ‌ترین خاطره زندگی‌تان را برای خوانندگان ما تعریف کنید؟

بله.

خب می‌شنویم!

بنویسید زندگی من همه‌اش تلخ است. در زندگی من خاطره شیرین پیدا نمی‌شود.

مطمئنید هیچ خاطره شیرینی پیدا نمی‌کنید؟ حتی اگر خوب بگردید؟

بله.

خاطره تلخ چطور؟

بله خاطره تلخ دارم.

خب خاطره تلختان چیست؟

نمی‌توانم به شما بگویم.

ناچار با علی صادقی خداحافظی کردیم بی‌آن که بفهمیم ته دلش چیست و چه چیزی او را اینچنین عصبانی کرده است. تماس بی‌موقع ما یا...؟

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر