jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۹۴۷   ۲۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۶

علی صادقی، بازیگر طنز تلویزیون و سینمای ایران، متولد 1359 در تهران است. کاردانی کامپیوتر خوانده اما بازیگری آن هم از نوع طنزش را ترجیح داده است. ممکن است او را از زمانی که هنوز خیلی جوان بود و نقش یک سرباز یزدی را در جنگ ایران و عراق بازی می‌کرد به یاد داشته باشید یا نقش‌آفرینی‌اش را در «کوچه اقاقیا» همراه با شادروان منوچهر نوذری به یاد آورید. بازی او در سریال کمدی «پشت کنکوری‌ها» نیز مورد استقبال تماشاگران واقع شد و در یادها ماند. او در فیلم‌های سینمایی متعددی از جمله «شیر و عسل» و«چپ‌دست( »به کارگردانی آرش معیریان)، «زندگی شیرین( »به کارگردانی قدرت‌الله میرزایی)، «کیش و مات( »به کارگردانی جمشید حیدری) و «تیغ زن و هوو( »به کارگردانی علیرضا داوود نژاد) ایفای نقش کرده است.

علی صادقی را خیلی سخت پیدا کردیم. بعد از بیش از 10 تماس با 2 شماره تلفن همراهش‌ که بیشتر اوقات یکی خاموش بود و دیگری در دسترس نبود، بالاخره صدای بوق آزاد شنیدیم. این بار کسی تلفن را جواب نداد و چند بار دیگر زنگ زدیم تا بالاخره علی صادقی تلفن را برداشت. پشت خط علی صادقی فیلم‌هایش نبود، یک آقای نسبتا عصبانی بود که البته روحیه طنزش را حفظ کرده بود. بعد از توضیحی که درباره صفحه به او دادم، پرسیدم شیرین‌ترین و تلخ‌ترین خاطره زندگی‌اش چیست و او جواب‌های جالبی داد:

مایلید شیرین‌ترین و تلخ‌ترین خاطره زندگی‌تان را برای خوانندگان ما تعریف کنید؟

بله.

خب می‌شنویم!

بنویسید زندگی من همه‌اش تلخ است. در زندگی من خاطره شیرین پیدا نمی‌شود.

مطمئنید هیچ خاطره شیرینی پیدا نمی‌کنید؟ حتی اگر خوب بگردید؟

بله.

خاطره تلخ چطور؟

بله خاطره تلخ دارم.

خب خاطره تلختان چیست؟

نمی‌توانم به شما بگویم.

ناچار با علی صادقی خداحافظی کردیم بی‌آن که بفهمیم ته دلش چیست و چه چیزی او را اینچنین عصبانی کرده است. تماس بی‌موقع ما یا...؟

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر
نظرسنجی بیشتر
پیش بینی شما از نتیجه دربی استقلال و پرسپولیس ؟
برد استقلال
برد پرسپولیس
تساوی