jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۸۳۹ ۲۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۱۱

مهر: صبح روز 30 آوریل 1980، وقتی گابریل گارسیا مارکز سوار بر هواپیمای ساخت شوروی، از مکزیکوسیتی به دعوت فیدل کاسترو به هاوانا رفت، نمی‌دانست که کمتر از 30 سال بعد این پرواز سندی می‌شود برای پلیس مکزیک که نویسنده پرآوازه را متهم به طرفداری از کوبا و اتحاد جماهیر شوروی کند. نکته جالب این‌که طبق اسناد منتشر شده در روزنامه مکزیکی ال یونیورسال پلیس مکزیک یکی از اسنادش همین رفتن مارکز به جشن روز ملی کوبا به دعوت کاسترو بوده است.

طبق این اسناد، گابریل گارسیا مارکز سال 1981 با این ادعا که از سوی مقامات نظامی کلمبیا مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد از دولت مکزیک درخواست پناهندگی کرد که اگر چه از سوی مقامات این کشور مورد قبول واقع نشد اما مورد حمایت مقامات مکزیکی قرار گرفت. یک سال بعد از این اتفاق (1982)‌ مارکز برنده جایزه ادبی نوبل شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر