jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۶۶۶   ۲۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۲۰

ایبنا: هفته آینده در آلفاگار استان گرانادا در جنوب اسپانیا، مقامات محلی دست به کار نبش قبری می‌شوند که ممکن است خانه‌ ابدی شاعر اسپانیایی، فدریکو گارسیا لورکا باشد. پس از گذشت 70 سال از مرگ شاعر پرآوازه اسپانیایی، هنوز معلوم نیست جسدی که در این قبر وجود دارد، متعلق به او است یا شخص دیگری. ابتدا خانواده لورکا اجازه نبش قبر او را نمی‌دادند اما پس از کسب توافق خانواده شاعر حالا وزیر دادگستری منطقه‌ جنوب اسپانیا به آسوشیتدپرس گفت: هدف ما، پیدا کردن لورکا نیست.

کاوش‌ها و بررسی‌های اولیه، این فرضیه را تقویت بخشیده که در منطقه آلفاگار 6 گور دسته‌جمعی وجود دارد که تاکنون 40 گور دسته‌جمعی کشف شده‌ است. در یکی از قبرهای دسته‌جمعی آلفاگار نزدیک گرانادا، فدریکو گارسیا لورکا همراه با حداقل 3 نفر دیگر آرام گرفته است. یک معلم دبستان و 2 مبارز دیگر که به وسیله سربازان فرانکو در آگوست 1936 و تنها یک ماه پس از آغاز جنگ داخلی اسپانیا (1939/1936) اعدام شدند نیز در کنار لورکا آرمیده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر
نظرسنجی بیشتر
پیش بینی شما از نتیجه دربی استقلال و پرسپولیس ؟
برد استقلال
برد پرسپولیس
تساوی