jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۵۶۷ ۲۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۵

کوتاه از جهان

هشدار چاوز

جام‌جم آنلاین: هوگو چاوز، رئیس‌جمهور ونزوئلا در جریان اجلاس سران اتحادیه آلبا در بولیوی هشدار داد نیروهای راست افراطی در پاراگوئه مترصد انجام کودتا هستند. به گزارش پایگاه خبری کلمبیایی نوتیسیاس 123، چاوز با اشاره به تحرکات راست‌های پاراگوئه مدعی توطئه آنان علیه فرناندو لوگو، رئیس‌جمهور قانونی این کشور آمریکای جنوبی شد.به گفته چاوز،راست‌های افراطی با سوء‌استفاده از موضوع خریدهای تسلیحاتی اخیر بولیوی به عنوان بهانه به دنبال ساقط کردن دولت لوگو هستند.

تعلیق طرح اعزام نیرو

جام‌جم آنلاین: رام امانوئل، رئیس کارکنان کاخ‌سفید از تعلیق اجرای طرح اعزام نیروهای کمکی به افغانستان تا پس از اعلام نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور خبر داد.

امانوئل در مصاحبه با شبکه خبریCNN گفت: تصمیم‌گیری بدون تحلیل جامع درباره دولت جدید در افغانستان بی‌احتیاطی خواهد بود.وی افزود: آمریکا نخست باید اطمینان حاصل کند دولت آینده افغانستان توانایی تبدیل شدن به شریکی واقعی در اداره این کشور را داراست.

موضع دوپهلوی هاتویاما

جام‌جم آنلاین: یوکیو هاتویاما، نخست‌وزیر ژاپن از انعطاف‌پذیری خود در مساله جنجال برانگیز انتقال پایگاه نظامی آمریکا در جزیره اوکیناوا واقع در جنوب ژاپن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، هاتویاما این موضع را بدون دادن توضیحی بیشتر یک روز پیش از سفر رابرت گیتس، وزیر دفاع آمریکا به ژاپن اتخاذ کرد. گیتس بلندپایه‌ترین مقام آمریکایی است که از زمان روی کار آمدن هاتویاما به‌عنوان نخست‌وزیر ژاپن در ماه سپتامبر به این کشور سفرکرده است.

درخواست زلایا از مردم

جام‌جم آنلاین: مانوئل زلایا، رئیس‌جمهور قانونی هندوراس خواستار ادامه مقاومت عمومی در این کشورآمریکای مرکزی و مبارزه مسالمت‌آمیز برای احیای قانون و دموکراسی شد.

به گزارش آژانس کوبایی پرنسالاتینا، زلایا روز گذشته در پیامی به جبهه مقاومت ملی ضد کودتا تصریح کرد باید تا پیروزی به مقاومت ادامه داد.

وی اقشار مختلف را به حفظ وحدت برای شکست کودتاچیان و ساختن کشوری بدون فقر و مبتنی بر زندگی با کرامت و دارای فرصت برای همگان دعوت کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر