jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۸۷۹۵   ۱۹ شهريور ۱۳۸۲  |  ۱۱:۳۱

شرکت سونی ربوت خود به نام آیبو را با افزودن چند ویژگی جدید و جذاب ، به روز کرد.

بدین وسیله اینک سگ رایانه ای آیبو می تواند ارتباط احساسی بیشتری را از خود نشان دهد. مدل جدید بنام ERS-7 بوده که با مدل 220 به نمایش گذاشته شده در ماه مه 2002اندکی متفاوت است . در مقایسه با نمونه قبلی آیبوی جدید با 576 مگاهرتز سرعت پردازش بالاتری داشته و رم آن نیز به 64 مگ ارتقا یافته است . صدای بهتر با اسپیکر چند صوتی 64و تشخیص رنگهای بیشتری از محیط برای ایجاد ارتباط و گوشواره های زیبا از دیگر ویژگی های ربوت جدید است . آیبو به تازگی به آداپتور شبکه بی سیم محلی (Wlan) نیز مجهز شد که اجازه می دهد تا کاربر فایل های خود را از طریق چشم های حساس آیبو منتقل نماید و در حافظه ربوت نگه دارد. رزولوشن برای درک تصاویر روی آیبو 300 هزار پیکسل است که کیفیت قابل قبولی را نمایش می دهد. آیبو جدید روز 27 سپتامبر در ژاپن به قیمت 1595 دلار عرضه شده و ماه بعد در سراسر دنیا توزیع می شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو