jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۸۴۹ ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۶

پیشنهاد هفته: بازدید از یک نمایشگاه هنری همیشه جذاب است، اگر برگزارکنندگان آن 2 نفر از پیشکسوتان هنرهای تجسمی کشورمان باشند بازدید این نمایشگاه جذاب‌تر هم‌ می‌شود. ستون نگارخانه‌های این هفته با پیشنهاد بازدید از نمایشگاه آثار نقاشی‌های احمد اسفندیاری و منوچهر توانفر، نقاشان پیشکسوت کشورمان در نگارخانه شمس آغاز می‌شود.

این نمایشگاه که از روز گذشته در این نگارخانه آغاز شده، شامل 33 اثر نقاشی از این 2 هنرمند است و تا 6 آبان در این نگارخانه ادامه می‌یابد. احمد اسفندیاری، هنرمند مدرنیست ایرانی که نامش در فرهنگ لاروس آمده 15 اثر آبرنگ خود را در این نمایشگاه عرضه می‌کند. او متولد سال 1301 در تهران و دارای لیسانس نقاشی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران و تحصیلکرده در دانشگاه هنرهای زیبای فرانسه است.

منوچهر توانفر هم که سال 1320 در اصفهان به دنیا آمده و نمایشگاه‌های متعددی در ایران برپا کرده، 18 اثر رنگ روغن در این نمایشگاه به نمایش گذاشته است. نگارخانه شمس در خیابان سعیدی (مهماندوست) کوچه مهمانکده، شماره 12 واقع شده است.

نگاره‌های هفته

«سیاوش، فرنگیس، سهراب، تهمینه» وقتی دیجیتالی می‌شوند لابد باید از شاهنامه هم سراغ صفر و یک گرفت.

همه این کلمات پشت هم چیده شد تا از برگزاری نمایشگاهی با همین عنوان در نگارخانه طراحان آزاد تهران خبر بدهیم. این نمایشگاه دربرگیرنده عکس‌های دیجیتال «کتایون ده‌چمنی» است که تا سی‌ام مهر در این نگارخانه ادامه می‌یابد.

«لطفا با لباس وارد نشوید»! این جمله تابلوی ورودی یک حمام نیست، بلکه عنوان یک نمایشگاه عکس است که دربر گیرنده تصاویری از یک حمام تاریخی است.

حمید جانی‌پور، عکاس در این نمایشگاه 13 عکس 70 * 100 از حمامی در تبریز را ارائه کرده است .البته این عکس‌ها همپوشانی (اکسپوز) شده‌اند. گالری مهروا در خیابان کریم‌خان‌زند، خیابان آبان، جنب کافه 78 واقع شده است.

نه اشتباه نکنید «سری جدید بادمجان» عنوان یک نمایشگاه محصولات کشاورزی نیست بلکه موضوع یک نمایشگاه هنری است که این روزها در نگارخانه هور برپا شده است. مهدی سیفی، نقاش 37 ساله‌ای است که جدیدترین نقاشی‌هایش را با همین موضوع روی دیوار برده است. نگارخانه هور در تهران خیابان میرزای شیرازی، کوچه نعیمی پلاک 16 واقع شده است.

تابلوی آخر

اما تابلوی آخر ستون این هفته با پیشنهاد بازدید از یک نمایشگاه عکس یادبود به پایان می‌رسد که در نگارخانه شیرین برپا شده است.

ناتلا نیکونووا که این نمایشگاه عکس به یادبود وی برگزار شده است یکی از کشته‌شدگان سقوط هواپیمای کاسپین است که به همین مناسبت سفارت گرجستان در تهران نمایشگاه عکسی را با نام «بازگشت به ایران» برای وی برپا کرده است. او همسر نیکولوز ناخوتسریشویلی، رایزن سفارت گرجستان در تهران بوده و نمایشگاه یادبودش تا پایان این ماه در این نگارخانه دایر است. نگارخانه شیرین در خیابان فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، پلاک 22 واقع شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر