jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۲۸۷۳۰۳   ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۰:۳۰

تکواندو قهرمانی جهان

نادریان نقره گرفت

تکواندوکار وزن سوم تیم ملی ایران با وجود شایستگی برای کسب مدال طلا با ناداوری به مدال نقره مسابقات جهانی دانمارک قناعت کرد.

رضا نادریان در روز سوم مسابقات تکواندو قهرمانی جهان پس از استراحت در دور نخست به ترتیب حریفانی از سنگال (8 بر2)، هندوراس (6 بر2)، کانادا (8 بریک)، تونس (3 بر3) و اسپانیا (4 بر صفر) را شکست داد و گام به دیدار نهایی وزن سوم مسابقات جهانی دانمارک گذاشت.

وی برای کسب مدال طلا "هیو یوان سوب" از کره را پیش رو داشت. راند اول این دیدار با برتری یک بر صفر حریف کره‌ای به اتمام رسید.

نادریان در ابتدای راند دوم امتیاز عقب افتاده را جبران کرد اما در یک فعل و انفعال سه امتیاز برای حریف کره‌ای به دنبال ضربه‌ای که به نادریان برخورد نکرده بود، روی تابلو ثبت شد.

مغانلو مربی تیم ملی با نشان دادن کارت اعتراض درخواست بازبینی فیلم مبارزه را کرد ولی داوران این امتیاز را تایید کردند.

در راند سوم روی حملات متعدد نادریان داور 2 اخطار به حریف کره‌ای داد تا نتیجه نهایی 4 بر2 شود.

در جریان دیدار اسکوردبورد داخل سالن صحنه ضربه حریف کره‌ای را که به نادریان اثبات نکرده بود بارها و بارها پخش کرد که تماشاگران و تکواندوکاران حاضر در سالن با صدای بلند اعتراض خود را به تصمیم داوران اعلام کردند.

اعتراض مسئولان تیم ایران و باقی ماندن 5 دقیقه‌ای نادریان روی "شی هاپ چانگ" هم به جایی نرسید تا داوران طلا را به تیم کره تقدیم کنند. در این وزن نادریان نقره گرفت، "جیمز موران" از اسپانیا و "یول گویان" از ترکیه به نشان برنز مشترک دست یافتند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر