jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۸۳۱   ۲۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه سلامت: پژوهشگران هشدار دادند کودکانی که در شب قهوه می‌نوشند دچار بی‌خوابی شبانه و مشکلات تنفسی می‌شوند. به گزارش ایسنا، این پژوهش جدید نشان می‌دهد تاثیر مصرف قهوه بر روی کودکان بر خلاف بزرگسالان است و در واقع مصرف نوشیدنی‌های داغ می‌تواند سبب بروز تاثیرات بلندمدت و نامطلوب بر روی خواب کودکان شده و نیز الگوهای تنفسی آنها را در سنین بالاتر دچار اختلال کند.

آمارها نشان می‌دهد مشکلات تنفسی از عوامل مهم بستری‌شدن در بیمارستان و حتی مرگ و میر کودکان زودرس است. اغلب به این کودکان قهوه داده می‌شود تا از آن به عنوان یک محرک تنفسی استفاده شود در حالی که تاکنون تاثیرات یا به عبارتی عوارض بلندمدت استفاده از این شیوه‌ درمانی در انسان آزمایش نشده بود، اما این‌بار محققان دانشگاه تورنتو در بررسی‌های خود نشان دادند که مصرف قهوه در کودکان موجب بروز تغییرات جدی در الگوی خواب آنها می‌شود و این امر روی رشد سیستم تنفسی تاثیر می‌گذارد. همچنین لازم به‌ذکر است که اختلال خواب شاخص‌مهمی در بروز بیماری و کاهش طول عمر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر