jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۷۲۱ ۱۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۰

صفحه اصلی سایت The Pirate Bay جمعه گذشته از نتایج جستجوی گوگل حذف شد. این اقدام پس از دریافت شکایت از DMCA انجام شد.

این اقدام بسیار غیرمنطقی به‌نظر می‌رسد، هرچند که وب‌سایت Pirate Bay پر از مطالب دزدی است، اما محتویات داخلی این وب‌سایت به‌هیچ عنوان اشاره‌ای به مطالب غیرقانونی ندارند و همانطور که در اساسنامه DMCA هم آمده است، این ارگان تنها زمانی می‌تواند از یک وب‌سایت شکایت کند که در صفحه‌های خود، به‌طور واضح خلاف قانون کپی‌رایت عمل کند.

این هشدار از سوی موسسه Destined Enterprises ارسال شده است که بر طبق خبری که وب‌سایت ChillingEffects.org منتشر کرده است، همکار گوگل در شاخه‌بندی هشدارهای ارسالی DMCA به موتورهای جستجو است. Destined Enterprises یک طرح تجاری مرتبط با کپی رایت دارد که خودش آن را «مطلب خود را حذف کنید» نامیده است و در مقابل فیلم‌های دزدیده شده غیرقانونی در وب‌سایت‌های مختلف، اعلام شکایت می‌کند.

اریک گرین، صاحب «مطلب خود را حذف کنید» اعلام کرد: «ما به‌دنبال چنین موضوعی هستیم، به‌نظر می‌رسد که اشتباهی رخ داده است یا به‌طور اشتباهی یک بدافزار تشخیص داده شده است. آنطور که گزارشات ما می‌گویند، ما هیچ هشداری به گوگل ارسال نکرده‌ایم. و در حال حاضر قادر نیستیم اطلاعات و یا توضیحات بیشتری مبنی بر وجود یا عدم وجود چنین هشداری ارائه دهیم.»

جستجوگران اگر عبارت Bay را در گوگل سرش کنند، هنوز می‌توانند لینک‌های Pirate Bay را ببینند، اما وقتی آدرس اصلی را وارد می‌کنند، با عبارت «ما از انجمن کپی رایت هزاره دیجیتال آمریکا شکایتی دریافت کرده‌ایم» روبه‌رو می‌شوند. هنوز اطلاعات دقیق‌تری از سرنوشت خلیج دزدان دریایی در دسترس نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر