jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۲۸۶۳۲۴ ۲۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۹:۰۲

آزادی، میزبان نبرد خانوادگی است

جدال نفسگیر استقلال

هر چند استقلال تهران هفته گذشته با کسب یک برد ارزشمند در کرمان در صدر جدول تکیه زد، تیمی‌که به لطف پیروزی‌اش بر پیکان باعث خوشحالی آبی‌های تهران شد؛ امروز حریف شاگردان مرفاوی است.

امروز هفته یازدهم لیگ برتر در شرایطی به پایان می‌رسد که جدال 2 تیم مدعی صدرنشینی یعنی استقلال تهران و پیکان قزوین از جهاتی حساسیت‌های خاص خود را دارد.

استقلال اهواز که با شکست دادن پیکان، روحیه خود را بازیافته می‌بیند، این بار در ورزشگاه آزادی قصد دارد دومین صدرنشین لیگ را شکست دهد، صمد مرفاوی، سرمربی آبی‌پوشان در آستانه این دیدار، مشکل اصلی تیمش را نبود بیگ‌زاده و امیرآبادی و در نتیجه خلا‡ بازیکن تخصصی در جناح چپ می‌داند: متاسفانه دستم بسته است.

وضعیت محسن یوسفی نیز با باشگاه صبا هنوز مشخص نشده، اما با این حال، مجبورم یک نفر را در این جناح به کار بگیرم. از طرفی، شوک خوبی بر استقلال اهواز وارد آمده و باعث شده در 3 هفته اخیر، 5 امتیاز با ارزش کسب کند. بنابراین مقابل این تیم دگرگون شده بازی بسیار سختی پیش رو داریم و امیدوارم با ارائه یک بازی خوب هر 3 امتیاز مسابقه را از آن خود کنیم.

در مقابل، عبدالمجید باقری‌نیا، سرمربی استقلال اهواز می‌گوید: دیگر آن سال‌هایی که بازیکنان در ورزشگاه آزادی برابر استقلال و پرسپولیس می‌ترسیدند ، گذشته است. استقلال قطعا یکی از بهترین تیم‌های ایران است. البته نگران شانس این تیم هستم.

دیگر بازی حساس این هفته را پیکان در قزوین مقابل پاس همدان برگزار می‌کند. این بازی از آن جهت با اهمیت است که پاس به دنبال برکناری منصوریان، مدیر روستا را در راس کادر فنی‌اش قرار داده، مربی فصل گذشته پیکان که با توجه به حرف و حدیث‌های هنگام برکناری‌اش از پیکان، مطمئنا انگیزه زیادی برای این دیدار دارد. او در این باره می‌گوید: تنها ناراحتی من از این بازی روبه‌رو شدن با تماشاگران پیکان است و گرنه حریف را مثل بقیه حریفان می‌بینم ، اما بیشتر از مربیان ایرانی نسبت به پیکان و اوضاع فنی‌اش شناخت دارم. البته چون فرصتی برای بازسازی پاس نداشتم، در این چند روز؛ فقط روی مسائل روحی روانی بازیکنان کار کرده‌ام.

حمید درخشان، سرمربی پیکان که تیمش امسال داعیه قهرمانی دارد ، درباره بازی این هفته می‌گوید: هدف اصلی ما، پس گرفتن صدر جدول از استقلال است، چون هفته گذشته، 5 4 بازیکن‌مان را به دلیل مصدومیت و محرومیت در اختیار نداشتیم، اما در مجموع تا اینجای کار، پیکان عملکرد خوبی داشته و امیدوارم در بازی با پاس هم بتوانیم بازی خوبی ارائه کنیم و 3 امتیاز را هم به دست آوریم. هدف‌‌مان این است که قبل از پایان نیم فصل به صدر جدول برگردیم، هر چند با تغییراتی که در پاس صورت گرفته، باید منتظر تیم جدیدی باشیم.

در دیگر بازی‌های امروز ملوان پذیرای ابومسلم و سایپا میزبان استیل آذین است. غیر از بازی استقلال تهران که از ساعت 17 آغاز می‌شود، دیگر بازی‌ها راس ساعت 45/14 شروع می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر