jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۵۵۵   ۱۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۵

جام‌جم آنلاین: آیت‌الله سیدعلی سیستانی، مرجع عالی شیعیان عراق در صورت عدم تصویب فهرستی فراگیر برای انتخابات پارلمانی عراق، این انتخابات را تحریم می‌کند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک مقام مطلع در دفتر آیت‌الله سیستانی اعلام کرد ایشان موافق فهرست باز برای مشارکت در انتخابات است.

این مقام مطلع تصریح کرده آیت‌الله سیستانی مصمم است در صورت عدم معرفی فهرستی فراگیر توسط احزاب عراقی از تایید انتخابات خودداری کند.

افشاگری گالبریت در باره افغانستان

جام‌جم آنلاین: پیتر گالبریت، معاون سابق فرستاده ویژه سازمان ملل به افغانستان ادعا دارد مافوق او دستور مخفی کردن موارد تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری را به او داده بود.

به گزارش سایت آنتی‌وار، گالبریت که هفته گذشته از سمتش برکنار شد، می‌گوید: کای آیده، فرستاده سازمان ملل به افغانستان عامل مداخله در انتخابات افغانستان است.

وی مدعی است این موضوع که از هر سه افغانی یک نفر به حامد کرزای، رئیس‌جمهور افغانستان رای داده‌اند، دروغی بیش نیست.

عقب‌نشینی از جولان، شرط صلح

جام‌جم آنلاین: بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه در دیدار با هیاتی فرانسوی بر ضرورت عقب‌نشینی رژیم‌صهیونیستی از اراضی اشغالی در تحقق صلح تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری سوریه (سانا)، اسد در دیدار با کلود ژئان، مدیر کارکنان کاخ الیزه و جان دیوید لیوید، مشاور سیاسی الیزه مواضع خود را تببین کرد.

این هیات حامل پیامی از نیکلا سارکوزی، رئیس‌جمهور فرانسه برای اسد بود. محتوای این پیام از سوی فرانسوی‌ها یا سوری‌ها افشا نشده است.

شرط زلایا

جام‌جم آنلاین: مانوئل زلایا، رئیس‌جمهور معزول هندوراس از دولت کودتا خواست برای از سرگیری مذاکرات آزادی‌های مدنی را احیا کرده و به محاصره سفارت برزیل پایان دهد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نمایندگان زلایا و دولت کودتا به رهبری روبرتو میچلتی موافقت کردند مذاکرات خود را با هدف حل بحران جاری از سر گیرند.

زلایا، احیای آزادی‌‌های مدنی، عقب‌نشینی سربازان از اطراف سفارت برزیل و بازگشایی دو ایستگاه رادیویی طرفدار وی را شرط شروع گفتگوها دانسته است.

اولین نشست حکیم‌الله محسود

جام‌جم آنلاین: حکیم‌الله محسود، رهبر طالبان پاکستان برای نخستین بار بعد از برعهده گرفتن این مسوولیت با حضور در نشستی خبری به گمانه‌زنی‌ها درباره مرگش پایان داد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، حکیم‌الله اعلام کرده بود تنها در صورتی با خبرنگاران گفتگو می‌کند که مصاحبه‌اش دوشنبه‌ ‌دیروز منتشر شود.

رسانه‌های پاکستانی طی روزهای اخیر گزارشاتی دال بر کشته شدن حکیم‌الله محسود در حملات هوایی اخیر آمریکا در پاکستان منتشر شده بود.

لغو سفر به دلیل ترس از بازداشت

جام‌جم آنلاین: موشه یعلون، معاون نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی سفر از قبل برنامه‌ریزی شده‌اش به بریتانیا را به دلیل ترس از بازداشت در این کشور لغو کرد.

به گزارش روزنامه صهیونیستی هاآرتص، یعلون قصد داشت برای شرکت در مراسم «انجمن حمایت از نظامیان اسرائیلی بی‌خانواده» به بریتانیا برود.

ترس از بازداشت به دلیل پرونده مشارکت او به‌خاطر مشارکت در ترور صلاح شهاده، از رهبران حماس در ژوئیه 2002دلیل لغو این سفر بود.

سفر سارکوزی به قزاقستان

جام‌جم آنلاین: نیکلا سارکوزی، رئیس‌جمهور فرانسه امروز با هدف تقویت پیوندها با قزاقستان و گسترش همکاری‌های اقتصادی دوجانبه وارد آستانه، پایتخت این کشور می‌شود.

به گزارش خبرگزاری روسی نووستی، از جمله قراردادهایی که در این سفر امضا می‌شود توافقنامه انتقال سربازان فرانسوی به افغانستان از طریق قزاقستان است.

فرانسوا فیون، نخست‌وزیر فرانسه اوایل سال گذشته میلادی در راس هیاتی از روِسای بنگاه‌های بزرگ اقتصادی فرانسه به آستانه سفر کرده بود.

ابقای اردوغان

جام‌جم آنلاین: رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر این کشور در مجمع سالانه حزب حاکم عدالت و توسعه)AKP( بار دیگر به عنوان رهبر این حزب برگزیده شد.

به گزارش رونامه حریت چاپ ترکیه اردوغان توسط نمایندگانAKP که از سراسر این کشور در آنکارا، پایتخت گرد هم آمده بودند در سمتش ابقا شد.

اردوغان از 14 مارس سال 2003 تا کنون نخست‌وزیر ترکیه بوده و پیش از رسیدن به این سمت نیز شهردار استانبول،‌ پایتخت اقتصادی و فرهنگی ترکیه بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر