jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۵۰۱ ۱۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۰

رنگ

رنگ اثر عمیق و موثری بر ذهن شما دارد. حتی نگاه کردن به رنگ‌ها احساسات متفاوتی را در ما ایجاد می‌کند، بنابراین در انتخاب رنگ برای اتاق خوابتان حساس باشید.

قرمز رنگ عاشقانه و رویایی است. استفاده از روتختی یا کوسن‌های قرمز در اتاق خواب به ایجاد محیط عاشقانه کمک می‌کند. البته اگر انسان عصبی مزاجی هستید از رنگ قرمز دوری کنید چون علاوه بر عشق، قرمز تحریک کننده عصبانیت نیز هست.

سبز و آبی، رنگ‌های خودمانی و ارامش بخشی هستند و در اتاق خواب ایجاد حس راحتی می‌کنند.

رنگ‌هایی که چندان مناسب یک اتاق خواب رمانتیک نیستند عبارتند از: سفید، خاکستری، صورتی و زرد. البته استفاده از انها در بعضی وسایل موردی ندارد اما به عنوان رنگ اصلی ایده جالبی نیست. سفید و خاکستری رنگ‌های بسیار ساده‌ای هستند و نوعی احساس خلسه و بی حالی ایجاد می‌کنند رنگ زرد به مقدار زیاد، چشم را اذیت کرده و حس عصبانیت را برمی‌انگیزد.

نورپردازی

نورپردازی یک راه سریع برای ایجاد احساسات در یک اتاق است. نورپردازی‌های درخشان و روشن اتاق را شاداب کرده و در فرد احساس شور و شادی ایجاد می‌کند.

می‌توانید از آباژورها و چراغ‌های تزیینی به رنگ‌های مختلف در اتاق استفاده کنید و بهترین گزینه رنگ‌های قرمز و صورتی است. دقت کنید که نور سبز یا آبی اثر جالبی ندارد و حالت بیماری را القا می‌کند. در صورت تمایل به استفاده از این رنگ‌ها سعی کنید آنها را در کنار مجموعه ای از رنگ‌های دیگر به کار ببرید. استفاده از شمع‌های رنگی و معطر نیز ایده خوبی است.

دکوراسیون

برای ایجاد یک اتاق خواب رمانتیک در انتخاب وسایل دقت کنید. تمام وسایل انتخابی باید زیبا و جذاب باشند.

استفاده از بعضی آثار هنری اتاق عاشقانه‌ای را ایجاد خواهد کرد. دیدن مناظر طبیعی و یا پرتره‌ها و تصویرهای از جذاب یا مجسمه‌های خوش فرم احساس خوبی را ایجاد خواهد کرد. از مناظر تخیلی و ناخوشایند بپرهیزید.

مبلمان

مهم‌ترین وسیله در اتاق خواب همان تخت خواب است. در یک اتاق خواب رمانتیک نقش این وسیله مشخص‌تر نیز خواهد بود. تخت باید زیبا و راحت باشد.

به تخت به چشم بوم نقشی نگاه کنید که با کوسن‌ها، ملحفه‌ها و تشک‌ها در حال نقاشی آن هستید. استفاده از پارچه‌های اطلسی یا ابریشمی ‌ایده خوبی خواهد بود.

از تشک‌های کوتاه‌تر استفاده کنید و در اطراف تخت میزهای کوچک زیبا بگذارید و وسایل بزرگ مانند کمد را چسبیده به دیوار قرار دهید.

منبع: سایت اطلاع‌رسانی خانواده

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر