jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۷۹۳۳۶   ۱۷ شهريور ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۰

به گفته دانشمندان آلمانی افرادی که بیش از دیگران وام می‌گیرند و بدهکارند، بیشتر از چاقی رنج می‌برند. به نوشته واحد مرکزی خبر در سال‌های گذشته شمار ساکنان کشورهای غربی که از عهده بازپرداخت وام‌ها برنمی آیند بسیار افزایش یافته است و حدود 3 میلیون نفر معادل 7/6 درصد خانواده‌های آلمانی با چنین مشکلی روبه‌رو هستند. محققان دانشگاه مانتس با مقایسه داده‌های مربوط به 949 نفر که در پی ورشکستی یا ناتوانی در بازپرداخت وام به مشاوران مراجعه کرده‌اند، با اطلاعات مربوط به کسانی که بدهی ندارند، متوجه شدند بدهکاران دو برابر بیش از دیگران اضافه وزن دارند و 5/2 برابر دیگران از چاقی رنج می‌برند؛ علاوه بر این بدهکاران بیش از دیگران مستعد ابتلا به افسردگی و استعمال دخانیات هستند. به گفته اوا میونستر سرپرست محققان، بدهکاران بیش از دیگران می‌خورند تا بر اضطراب و افسردگی غلبه کنند و این در حالی است که کمتر از دیگران به غذای سالم دسترسی دارند.

وی معتقد است عکس این قضیه نیز می‌تواند صحت داشته باشد یعنی افراد چاق به خاطر ناتوانی در یافتن کارهای پر درآمد بیش از دیگران بدهکار می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر