jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۷۱۲۴   ۱۴ مهر ۱۳۸۷  |  ۰۰:۲۲

اتفاقاتی که در دربی پایتخت رخ داد، بی‌تردید باعث می‌شود نگاه هر بیننده و حتی افراطی‌ترین هواداران دو تیم را به این بازی تا حدودی نسبت به شهرآوردهای گذشته تغییر دهد. بازی به شکلی دیگر پیش رفت و در حقیقت جذاب‌ترین بازی سال‌های اخیر رقم خورد. فوتبالی که هر چند در نتیجه بازی نه هواداران را راضی می‌کرد و نه بازیکنان و مربیان را، اما از تماشای آن کمتر کسی احساس پشیمانی کرد.

بازی با برنامه استقلال و قلعه‌نویی از یکسو و فوتبال تهاجمی و گاهی انتحاری پرسپولیس، همراه درخشش علی کریمی که بی‌شک داشت با تمام وجود از حیثیت بازیگری‌اش دفاع می‌کرد، در اذهان عمومی باقی خواهد ماند. می‌توانستیم از دیدن دریبل‌های شماره 8 جادویی پرسپولیس لذت ببریم و البته فوتبالی که جباری به نمایش می‌گذاشت را مانند همیشه بی‌آلایش و خالی از هر اضافه‌کاری ببینیم. منتظری کم‌نقص‌ترین بازی‌اش را ارائه کرد و پژمان نوری مانند همیشه عنصری کم‌اشتباه بود که مثل کارگر در زمین زحمت می‌کشید. چنین فوتبالی برای چه کسی جذاب‌تر می‌شود و البته چه کسانی را از خود می‌راند؟ وقتی در جریان بازی به جایگاه ویژه و مدعوین نگاهی می‌اندازیم، متوجه حضور مردانی سیاسی مانند الهام می‌شویم، اما از اول شخص فوتبال ایران هیچ خبری نیست.

علی دایی کجا بود؟ این سوال زمانی شکل می‌گیرد که داور سوت را به سمت دهانش برده و می‌خواهد ثانیه‌ای دیگر با دمیدن در آن بازی را آغاز کند. بعد همین سوال را دقیقه 20 بازی دوباره در ذهن خود مرور می‌کنیم. علی دایی کجاست؟ زمانی که علی کریمی پا به توپ می‌شود و دریبل می‌زند و از بازیکن مقابلش مثل آب خوردن عبور می‌کند، این سوال جدیت بیشتری می‌گیرد. علی دایی چرا به ورزشگاه نیامد؟ مردی که در گفتگوهای خود ادعا می‌کند محبوب‌ترین چهره ورزشی و فوتبالی ایران در میان اقشار جامعه است، چرا برای تماشای فوتبالی که از 6 ساعت قبل از شروع مسابقه ورزشگاه را لبریز از تماشاگر می‌کند و شهرها را خلوت از عبور و مرور، به ورزشگاه نمی‌رود؟

می‌خواهیم بدانیم علی دایی کجا بود وقتی سایپا، تیم تحت‌حمایتش در اصفهان 6 گل می‌خورد؟ علی دایی همان دقایقی که تیم سایپا 6 گل می‌خورد، آیا متوجه جادوی یک جادوگر در ورزشگاه آزادی می‌شد؟ آیا ندید بازیکنی که با دریبل‌های ویرانگرش هر بازیکنی را پشت سر می‌گذاشت و پرسپولیس را زنده می‌کرد؟ علی دایی کجا بود وقتی تک‌تک تماشاگران دربی از وجود کریمی در میدان لذت می‌بردند؟ علی دایی در مورد سایپا که با وجود 6 ملی‌پوش از تیم بی‌ملی‌پوش ذوب آهن 6 گل می‌خورد، چه نظری دارد؟ علی دایی درباره کریمی چگونه قضاوت می‌کند؟ پاسخ‌های مردی که فقط به دلیل بازگشت کریمی به تهران حاضر نیست به تماشای بازی‌های پرسپولیس برود و حتی شهرآورد را هم تحریم می‌کند، واضح است. او خواهد گفت تیم او بازیکنان جانشینی برای کریمی دارد. اما می‌دانید جانشین کریمی کیست؟ محمد پروین، ابراهیم صادقی و کیانوش رحمتی. بازیکنانی که با سایپا از کروفچی 5 گل و از ذوب آهن 6 گل می‌خورند. دایی روز دربی کجا بود؟ دایی با چه استدلالی باز هم 6 ملی‌پوش از سایپا دعوت می‌کند و با چه بهانه‌ای بهترین بازیکن کنونی لیگ را نادیده خواهد گرفت؟
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام یک خسارت محض

برجام یک خسارت محض

انعقاد قرارداد برجام برای جمهوری اسلامی ایران یک خسارت محض بود. تنها حسنی که می‌توان برای این توافق قائل بود این است که یک جریانی در داخل کشور ایمان پیدا کرد که اعتماد بالا در عرصه دیپلماسی خارجی به چند کشور غربی بدون توجه به پشتوانه‌ های داخلی نتیجه نمی‌دهد و این اعتماد کاملا غیرمنطقی و بدون مبناست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر