jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۷۱۲۴   ۱۴ مهر ۱۳۸۷  |  ۰۰:۲۲

اتفاقاتی که در دربی پایتخت رخ داد، بی‌تردید باعث می‌شود نگاه هر بیننده و حتی افراطی‌ترین هواداران دو تیم را به این بازی تا حدودی نسبت به شهرآوردهای گذشته تغییر دهد. بازی به شکلی دیگر پیش رفت و در حقیقت جذاب‌ترین بازی سال‌های اخیر رقم خورد. فوتبالی که هر چند در نتیجه بازی نه هواداران را راضی می‌کرد و نه بازیکنان و مربیان را، اما از تماشای آن کمتر کسی احساس پشیمانی کرد.

بازی با برنامه استقلال و قلعه‌نویی از یکسو و فوتبال تهاجمی و گاهی انتحاری پرسپولیس، همراه درخشش علی کریمی که بی‌شک داشت با تمام وجود از حیثیت بازیگری‌اش دفاع می‌کرد، در اذهان عمومی باقی خواهد ماند. می‌توانستیم از دیدن دریبل‌های شماره 8 جادویی پرسپولیس لذت ببریم و البته فوتبالی که جباری به نمایش می‌گذاشت را مانند همیشه بی‌آلایش و خالی از هر اضافه‌کاری ببینیم. منتظری کم‌نقص‌ترین بازی‌اش را ارائه کرد و پژمان نوری مانند همیشه عنصری کم‌اشتباه بود که مثل کارگر در زمین زحمت می‌کشید. چنین فوتبالی برای چه کسی جذاب‌تر می‌شود و البته چه کسانی را از خود می‌راند؟ وقتی در جریان بازی به جایگاه ویژه و مدعوین نگاهی می‌اندازیم، متوجه حضور مردانی سیاسی مانند الهام می‌شویم، اما از اول شخص فوتبال ایران هیچ خبری نیست.

علی دایی کجا بود؟ این سوال زمانی شکل می‌گیرد که داور سوت را به سمت دهانش برده و می‌خواهد ثانیه‌ای دیگر با دمیدن در آن بازی را آغاز کند. بعد همین سوال را دقیقه 20 بازی دوباره در ذهن خود مرور می‌کنیم. علی دایی کجاست؟ زمانی که علی کریمی پا به توپ می‌شود و دریبل می‌زند و از بازیکن مقابلش مثل آب خوردن عبور می‌کند، این سوال جدیت بیشتری می‌گیرد. علی دایی چرا به ورزشگاه نیامد؟ مردی که در گفتگوهای خود ادعا می‌کند محبوب‌ترین چهره ورزشی و فوتبالی ایران در میان اقشار جامعه است، چرا برای تماشای فوتبالی که از 6 ساعت قبل از شروع مسابقه ورزشگاه را لبریز از تماشاگر می‌کند و شهرها را خلوت از عبور و مرور، به ورزشگاه نمی‌رود؟

می‌خواهیم بدانیم علی دایی کجا بود وقتی سایپا، تیم تحت‌حمایتش در اصفهان 6 گل می‌خورد؟ علی دایی همان دقایقی که تیم سایپا 6 گل می‌خورد، آیا متوجه جادوی یک جادوگر در ورزشگاه آزادی می‌شد؟ آیا ندید بازیکنی که با دریبل‌های ویرانگرش هر بازیکنی را پشت سر می‌گذاشت و پرسپولیس را زنده می‌کرد؟ علی دایی کجا بود وقتی تک‌تک تماشاگران دربی از وجود کریمی در میدان لذت می‌بردند؟ علی دایی در مورد سایپا که با وجود 6 ملی‌پوش از تیم بی‌ملی‌پوش ذوب آهن 6 گل می‌خورد، چه نظری دارد؟ علی دایی درباره کریمی چگونه قضاوت می‌کند؟ پاسخ‌های مردی که فقط به دلیل بازگشت کریمی به تهران حاضر نیست به تماشای بازی‌های پرسپولیس برود و حتی شهرآورد را هم تحریم می‌کند، واضح است. او خواهد گفت تیم او بازیکنان جانشینی برای کریمی دارد. اما می‌دانید جانشین کریمی کیست؟ محمد پروین، ابراهیم صادقی و کیانوش رحمتی. بازیکنانی که با سایپا از کروفچی 5 گل و از ذوب آهن 6 گل می‌خورند. دایی روز دربی کجا بود؟ دایی با چه استدلالی باز هم 6 ملی‌پوش از سایپا دعوت می‌کند و با چه بهانه‌ای بهترین بازیکن کنونی لیگ را نادیده خواهد گرفت؟
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر