jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۳۹۱۱   ۳۰ شهريور ۱۳۸۷  |  ۰۰:۱۲

بیژن مقدم‌

آتشی که خاموش شد

سخنان رهبر انقلاب در نماز جمعه دیروز همچون همیشه منشأ آرامش و امنیت روانی و سیاسی جامعه و مردم گردید. آتش اختلافات اخیر که در پی سخنان نادرست و غلط یک مسوول اجرایی روز به‌ روز شعله‌ورتر می‌شد، با نفس روحانی ولایت‌ به سردی گرایید.

رهبر معظم انقلاب وحدت مردم، نخبگان و مسوولان را از جمله واجب‌ترین امور دانستند و از همه بویژه نخبگان و سیاسیون خواستند تا انرژی و توان خود را صرف پیگیری مسائل جزئی و اظهارنظرهای غلط و پوچ نکنند. هر چند انتظار جامعه این بود که بیان کننده این اظهارات پیشتر با عذرخواهی و تصحیح سخنان شرایط را روز به روز بغرنج‌تر نکند و کار را به سوال از رئیس‌جمهور و تغییر در ساختارهای اجرایی کشور (نظیر انتزاع سازمان میراث فرهنگی از ریاست جمهوری)‌ نکشاند.

در هر حال انتظار رهبر انقلاب آن است که امروز و فردایمان متفاوت از دیروزی باشد که اختلاف و منازعه، فضای کشور را از توجه به نیازهای اصلی مردم دور نگه داشته بود.

مجلس و نمایندگان محترم نیز تکلیفی جدید برعهده دارند که با توجه به تدین و اعتقاد آنان به فصل‌الخطاب بودن سخنان رهبری به وظایف خود عمل خواهند کرد. دولتمردان نیز با عنایت به حساسیت‌های ماه‌های پیش‌رو باید از بهانه دادن به دیگران بپرهیزند تا این غفلت‌ها ضمن زائل نکردن فرصت‌های خدمتگزاری، زمینه تضعیف دولت را نیز فراهم نسازد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر