jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۰۱۸۴۸   ۲۳ شهريور ۱۳۸۷  |  ۱۶:۲۶

یونیسف اعلام کرد :

مرگ 9 میلیون کودک در 2007

صندوق کودکان سازمان ملل متحد ، یونیسف ، اعلام کرد ، سال 2007بیش از 9 میلیون کودک کمتر از پنج سال در نقاط مختلف جهان و به دلایل مختلف جان خود را از دست دادند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، یونیسف در این حال در گزارش خود تاکید کرد مقایسه این رقم با آمار مربوط به سال 2006 نشان از بهبود جزئی در کاهش شمار مرگ و میر کودکان در جهان دارد.

کارشناسان می گویند گرچه میزان مرگ و میر کودکان زیر پنج سال از دهه 1960 کاهش چشمگیری داشته است اما پیشرفتها در این خصوص به ویژه در آفریقا هنوز ناکافی است.

هم اکنون در کشورهای آفریقایی پایین صحرای آفریقا از هر هزار کودک حدود 150 کودک پیش از رسیدن به پنج سالگی می میرند در حالی که در کشورهای ثروتمندتر این رقم شش در هزار است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر