jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۰۱۸۴۸   ۲۳ شهريور ۱۳۸۷  |  ۱۶:۲۶

یونیسف اعلام کرد :

مرگ 9 میلیون کودک در 2007

صندوق کودکان سازمان ملل متحد ، یونیسف ، اعلام کرد ، سال 2007بیش از 9 میلیون کودک کمتر از پنج سال در نقاط مختلف جهان و به دلایل مختلف جان خود را از دست دادند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، یونیسف در این حال در گزارش خود تاکید کرد مقایسه این رقم با آمار مربوط به سال 2006 نشان از بهبود جزئی در کاهش شمار مرگ و میر کودکان در جهان دارد.

کارشناسان می گویند گرچه میزان مرگ و میر کودکان زیر پنج سال از دهه 1960 کاهش چشمگیری داشته است اما پیشرفتها در این خصوص به ویژه در آفریقا هنوز ناکافی است.

هم اکنون در کشورهای آفریقایی پایین صحرای آفریقا از هر هزار کودک حدود 150 کودک پیش از رسیدن به پنج سالگی می میرند در حالی که در کشورهای ثروتمندتر این رقم شش در هزار است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر