jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۸۵۱۴   ۲۳ تير ۱۳۸۷  |  ۲۰:۵۸

با وجود اعتراض‌های کاربرانی که نمی‌خواهند به استفاده از ویستا به عنوان ویندوز جانشین اکس پی وادار شوند، مایکروسافت طبق برنامه‌ریزی قبلی‌اش، فروش سیستم عامل قدیمی خود به فروشگاه‌ها و سازندگان رایانه را متوقف کرد.

به محض این که رایانه‌های بارگذاری شده با اکس‌پی از فهرست محصولات عرضه شده توسط سازندگان رایانه مانند دل و هیولت پاکارد خارج شوند، مصرف‌کنندگانی که نمی‌توانند بدون این سیستم عامل قدیمی در رایانه‌های خود زندگی کنند، مجبورند یکی از نسخه‌های Vista Ultimate یا Vista Business را خریداری و سپس به اکس‌پی برگردانند.

اما مایکروسافت یک نسخه از اکس پی را همچنان برای قرار گرفتن در رایانه‌های ارزان قیمتی مانند Asus Eee PC  عرضه خواهد کرد.

مایکروسافت هفته‌ گذشته هم اعلام کرد که برای سیستم عامل 6 ساله‌ خود تا پایان سال 2009 پشتیبانی فنی و تا پایان سال 2014 پشتیبانی محدود فراهم خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر