jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۷۷۲۳۷ ۰۲ خرداد ۱۳۸۷  |  ۱۰:۴۳

اگر می‌خواهید دچار زخم معده نشوید، بهتر است تا می‌توانید از سبزیجات سرشار از نیترات استفاده کنید. محققان سوئدی در آخرین تحقیقات خود دریافتند مصرف سبزیجات غنی از نیترات مانند اسفناج، کاهو، تربچه و لبو با تاثیر بر مکانیسم غشاهای موکوسی محافظت‌کننده دیواره معده، مشکلاتی مانند زخم معده را بشدت کاهش می‌دهند.

درواقع پس از جویدن این سبزیجات، باکتری‌های موجود در حفره دهانی، نیترات را به نیتریت تبدیل می‌کنند و در معده نیز این ماده در مواجهه با اسید معده به اکسید نیتریک تبدیل می‌شود که این ماده اثر حفاظتی در غشای معده ایجاد می‌کند. نتیجه این تحقیق، بطلانی بر عقاید پیشین است، چراکه پیش از این تصور می‌شد نیترات موجود در سبزیجات و مواد غذایی خطر ابتلا به سرطان را زیاد می‌کند.

منبع: Sciencedaily

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر