jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۵۴۹۳۸ ۱۳ آذر ۱۳۸۶  |  ۲۳:۰۲

یک روزنامه انگلیسی با پرداختن به گزارش مرکز برآورد اطلاعات ملی آمریکا ( NIE) درباره برنامه هسته ای ایران، اعلام کرد که انتشار این گزارش کار بوش برای افزایش فشارها بر تهران را مشکل تر می کند.


روزنامه گاردین با اعلام این مطلب نوشت: انتشار گزارش محرمانه اطلاعاتی از برنامه هسته ای ایران، کار "جرج بوش" را برای توجیه حمله احتمالی علیه ایران دشوار کرد.
این روزنامه انگلیسی در شماره امروز خود با انعکاس گزارش "مرکز برآورد اطلاعات ملی" آمریکا که بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران تاکید کرده، افزود: این گزارش اعتراف گونه، کار بوش را برای توجیه تلاش برای جلب موافقت روسیه و چین برای ملحق شدن به آمریکا دشوار ساخته است.
گاردین در بخشی از تحلیل خود نوشت: اعتراف مشابهی هم از سوی دولت انگلیس صورت گرفته و این دولت بارها اعلام کرده است "در مورد اینکه دولت "محمود احمدینژاد" در جستجوی سلاح هسته ای است، تردید دارد." به نوشته این روزنامه، دولت انگلیس تصمیم دارد ظرف روزهای آتی درباره این گزارش با آمریکا مذاکره کند.
گاردین تاکید کرد: "مرکز برآورد اطلاعات ملی" آمریکا برای اینکه حیثیت بر باد رفته خود را که بعد از ادعای دروغینش در سال در مورد وجود سلاحهای کشتار جمعی در عراق احیا کند، دست به انتشار این گزارش محرمانه اطلاعاتی زده است.


مهر
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر