jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۵۴۹۳۸   ۱۳ آذر ۱۳۸۶  |  ۲۳:۰۲

یک روزنامه انگلیسی با پرداختن به گزارش مرکز برآورد اطلاعات ملی آمریکا ( NIE) درباره برنامه هسته ای ایران، اعلام کرد که انتشار این گزارش کار بوش برای افزایش فشارها بر تهران را مشکل تر می کند.


روزنامه گاردین با اعلام این مطلب نوشت: انتشار گزارش محرمانه اطلاعاتی از برنامه هسته ای ایران، کار "جرج بوش" را برای توجیه حمله احتمالی علیه ایران دشوار کرد.
این روزنامه انگلیسی در شماره امروز خود با انعکاس گزارش "مرکز برآورد اطلاعات ملی" آمریکا که بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران تاکید کرده، افزود: این گزارش اعتراف گونه، کار بوش را برای توجیه تلاش برای جلب موافقت روسیه و چین برای ملحق شدن به آمریکا دشوار ساخته است.
گاردین در بخشی از تحلیل خود نوشت: اعتراف مشابهی هم از سوی دولت انگلیس صورت گرفته و این دولت بارها اعلام کرده است "در مورد اینکه دولت "محمود احمدینژاد" در جستجوی سلاح هسته ای است، تردید دارد." به نوشته این روزنامه، دولت انگلیس تصمیم دارد ظرف روزهای آتی درباره این گزارش با آمریکا مذاکره کند.
گاردین تاکید کرد: "مرکز برآورد اطلاعات ملی" آمریکا برای اینکه حیثیت بر باد رفته خود را که بعد از ادعای دروغینش در سال در مورد وجود سلاحهای کشتار جمعی در عراق احیا کند، دست به انتشار این گزارش محرمانه اطلاعاتی زده است.


مهر
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

کف مطالبات ایران

کف مطالبات ایران

آمریکا برای بازگشت به برجام باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند چرا که بدون لغو تحریم‌ها بازگشت معنایی ندارد، همان‌طور که رهبری تاکید داشتند ابتدا همه تحریم‌ها لغو شده و پس از آن باید خواستار بازگشت به برجام باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر