jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۴۵۱۴   ۰۷ مهر ۱۳۸۱  |  ۱۴:۳۹

کمپانی کانن ، دوربین دیجیتالی 11میلیون پیکسل تک لنزی خود را ماه نوامبر وارد بازار می کند. Eos-1DS با یک متمم حسگر تصویری CMOS نام محصول جدیدی است

که ویژگی اصلی آن مصرف کم CCO به اندازه یک هشتم در مقایسه با تعداد پیکسل هاست . لازم به ذکر است CCD ها (charge coupled devices)در حال حاضر شایعترین حسگر تصویری در دوربین های دیجیتالی است .فناوری (complementary metal oxide semiconductor) CMOS فوتون های نور را ضبط می کند و آنها را به سیگنال های الکتریکی با سایز حداکثر 3/6 میلیون پیکسل تغییر می دهد. با این حساب کانن می تواند میزان پیکسل ها را 2 تا 3 برابر تقویت کند که در دوربین جدید با دوبله کردن ، آنرا به 11 میلیون پیکسل رسانده است . قیمت این دوربین حرفه ای حدود 7663 دلار است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو