شهر گرگان را با کمک شهروندان آباد می کنیم
شهردار گرگان در مسجد اعظم شهدا:

شهر گرگان را با کمک شهروندان آباد می کنیم

طی 9 ماهه نخست سال جاری اتفاق افتاد

جمع آوری ۳۱۵ متکدی از سطح شهر گرگان

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری گرگان از جمع آوری ۳۱۵ متکدی مرکز استان طی 9 ماهه نخست امسال خبر داد.
معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری گرگان از جمع آوری ۳۱۵ متکدی مرکز استان طی 9 ماهه نخست امسال خبر داد.
کد خبر: ۱۴۳۷۶۸۱
نویسنده شبیر دائمی

 به گزارش جام جم آنلاین از گرگان، احمد سالاری با اعلام این خبر اظهار داشت: از مجموع 315 متکدی، تعداد ۹ نفر به بهزیستی، ۱۷ نفر به کمیته امداد و ۳ نفر به دستگاه قضایی معرفی و ۲ نفر به بیمارستان جهت درمان، یک نفر به اداره اتباع امور خارجه و ۱۲ نفر اعزام به شهرستان محل سکونت اعزام و بقیه افراد نیز با اخذ تعهد آزاد شدند.

سالاری ادامه داد: همزمان با جمع آوری و ساماندهی متکدیان تعداد ۲۵ نفر از افراد در راه مانده نیز جهت اسکان موقت مورد پذیرش قرار گرفتند.

وی افزود: به گفته کارشناسان حوزه آسیب‌های اجتماعی وجود این معضل به علت شرایط بد اقتصادی حاکم بر جامعه و مشکلات معیشتی همچنین حضور اتباع بیگانه، عدم همراهی دستگاه‌های مرتبط شاهد افزایش کمی این افراد به خصوص در چهارراه ‌ها و تقاطع‌ های سطح شهر هستیم.

سالاری یادآور شد: بسیاری از این افراد متکدی به دفعات توسط همکاران شهرداری جمع آوری می شوند اما به علت نبود قوانین سختگیرانه شاهد تکرار این پدیده زشت در سطح جامعه است. 

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری گرگان تصریح کرد: آنچه در سطح جامعه مطرح است انتقاد برخی از شهروندان و رسانه‌ها مبنی بر اینکه اقدامات شهرداری را کافی نیست، لذا توجه به این نکته ضروری است که وظیفه شهرداری طبق قوانین جلوگیری از تکدی‌گری است و ۱۲ سازمان و ارگان دولتی در این خصوص مسئول هستند.

سالاری ادامه داد: بر اساس قانون شهرداری‌ها، نیروی انتظامی، سازمان بهزیستی، وزارت کشور، کمیته امداد و ... دستگاهی هستند در این موضوع مسئول هستند اما در عمل بار دستگاه های دیگر نیز بر دوش شهرداری است.

وی در پایان گفت: با توجه به حمایت های خوب دادستانی مرکز استان امیدواریم شاهد اتفاقات بهتری در جهت مدیریت این موضوع باشیم و به نظر می‌رسد حضور صدا و سیما در خصوص آگاه سازی، فرهنگ سازی شهروندان و همراهی آنها و دستگاه های مرتبط با این امر گام موثر در جهت کاهش معضل تکدی گری باشد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها