سام آلتمن مخترع هوش مصنوعی اخراج شد! 
کد خبر: ۱۴۳۱۷۷۹
تعداد بازدید : 11

سام آلتمن، یکی از تاثیرگذارترین چهره‌های دنیای فناوری و هوش مصنوعی، از شرکت OpenAI شرکت توسعه‌دهنده ChatGPT) اخراج شد. سام آلتمن کارآفرین و سرمایه‌گذاری برجسته است که در حوزه فناوری و استارتاپ‌ها فعالیت دارد.

او حدود ۶ سال مدیرعامل شرکت OpenAI بود و توانست بات هوش مصنوعی ChatGPT را توسعه دهد. آلتمن در ۲۲ آوریل ۱۹۸۵ در شهر لاول، میسوری، ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد در هشت سالگی اولین کامپیوتر مکینتاش اپل خود را خرید و اسطوره دوران کودکی‌اش «استیو جابز» بود. او در سنین جوانی علاقه‌مند به علوم کامپیوتر بوده و سپس به عنوان یک کارآفرین و سرمایه‌گذار در دنیای تکنولوژی شناخته شد.

در سال ۲۰۰۵، پس از یک سال تحصیل در دانشگاه استنفورد در رشته علوم کامپیوتر، بدون کسب مدرک لیسانس تحصیل را رها کرد. آلتمن به عنوان هم‌موسس و مدیرعامل «کامبیناتنور» شناخته می‌شود، شرکتی که یکی از معروف‌ترین شتاب‌دهنده‌های استارتاپ است که در آن استارتاپ‌ها در یک دوره شتاب‌دهی شرکت می‌کنند و از منابع مالی و مشاوره تخصصی برخوردار می‌شوند.

در سال ۲۰۱۷، سام آلتمن به عنوان مدیر اجرایی OpenAI انتخاب شد،  یک شرکت پژوهشی در حوزه هوش مصنوعی که به توسعه فناوری‌های پیشرفته در این زمینه می‌پردازد. این شرکت به منظور ترویج اخلاق و امنیت در توسعه هوش مصنوعی تأسیس شده و مدافع استفاده ایمن و مفید از این فناوری است. سام آلتمن همچنین به عنوان یک سرمایه‌گذار فعال در دنیای تکنولوژی شناخته می‌شود و در پروژه‌ها و شرکت‌های مختلف سرمایه‌گذاری کرده است. او با داشتن تجربیات و دیدگاه گسترده در زمینه تکنولوژی، به عنوان یک شخصیت مهم در جهان استارتاپ‌ها و هوش مصنوعی شناخته می‌شود.

تاثیرگذاری او در حوزه تکنولوژی به حدی بود که اریک اشمیت مدیرعامل سابق گوگل در موردش می‌گوید: «او یک قهرمان شخصی برای من است. سام شرکتی را بنا کرد که از هیچ به ارزش ۹۰ میلیارد دلار رسید و دنیای مشترک ما را برای همیشه تغییر داد. من نمی‌توانم منتظر باشم تا ببینم که او چه کاری در آینده انجام خواهد داد. من و میلیارد‌ها نفر دیگر از کار‌های آینده‌اش بهره‌مند خواهیم شد.» 

•  آلتمن در ۲۲ آوریل ۱۹۸۵ در شهر لاول، میسوری، ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد در هشت سالگی اولین کامپیوتر مکینتاش اپل خود را خرید.
•  او در مه ۲۰۲۳ از کنگره آمریکا خواست با ایجاد یک سازمان نظارتی جدید، بر صنعت هوش مصنوعی مقررات وضع کند
•  آلتمن در سن ۱۹ سالگی، شرکت لوپت را بنیان نهاد. لوپت یک شبکه اجتماعی ویژه گوشی‌های هوشمند برای به اشتراک‌گذاری کاربر بود.
•  شرکت  لوپت  در سال۲۰۱۳ به قیمت ۴۳ میلیون دلار توسط شرکت گرین‌دات خریداری شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها